Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Ürün satışını durdurma

Bir ürünü artık satmıyorsanız liste kaydını kapatarak veya Seller Central hesabınızdan kalıcı olarak silerek ürünü pasif duruma getirebilirsiniz.

Liste kaydını kapatın

Envanter Yönetimi sayfasında ürün liste kaydınızı bulun, sağ taraftaki Düzenle açılır menüsüne tıklayın ve Liste kaydını kapat seçeneğini seçin. Bu işlem, liste kaydının durumunu Pasif olarak değiştirir.

Ürün liste kayıtlarının sol tarafındaki kutuyu işaretleyerek aynı anda birden fazla liste kaydını kapatabilirsiniz. Ardından, sayfanın üst kısmındaki Eylem açılır menüsünden Liste kaydını kapat seçeneğini belirleyin.

Liste kaydını kapattığınızda ürününüz artık Amazon'da satışa sunulmaz fakat satış geçmişi korunur. İstediğiniz zaman ürünü yeniden satışa sunabilirsiniz.

Ürünü ve liste kaydını silme

Envanter Yönetimi sayfasında ürün liste kaydınızı bulun, sağ taraftaki Düzenle açılır menüsüne tıklayın ve Ürünü ve liste kaydını sil seçeneğini seçin.

Ürün liste kayıtlarının sol tarafındaki kutuyu işaretleyerek aynı anda birden fazla liste kaydını silebilirsiniz. Ardından, sayfanın üst kısmındaki Eylem açılır menüsünden Ürünü ve liste kaydını sil seçeneğini belirleyin.

Önemli: Teklifinizi detay sayfasından kaldırmak için envanter adedini 0 olarak güncelleyin ve SKU'yu silin. Envanter 0 olarak güncellenmezse, SKU silme ve envanter adedi silme işlemleri ayrı olduğu için teklif, teklif listeleme sayfasında yayınlanmaya devam eder.
Önemli: Liste kaydını silme kalıcı bir işlemdir. Liste kaydını yeniden sunmak isterseniz ürünü ekleyebilmek için 24 saat beklemelisiniz.
Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates