Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Tek seferde bir ürün ekleme

Ürün Ekle aracı, az sayıda ürünü birer birer listelemek için kullanılan etkileşimli ve web tabanlı bir arayüzdür. Bu araç, satıcı hesabınızın Envanter açılır menüsünde bulunur. Ürün Ekle aracıyla şunları yapabilirsiniz:

 • Mevcut bir ürün liste kaydıyla eşleştirme: Satmak istediğiniz ürün Amazon'da zaten varsa, ürününüzü mevcut ürün detay sayfasıyla eşleştirmelisiniz.
 • Yeni bir ürün liste kaydı oluşturma: Satmak istediğiniz ürün Amazon'da yoksa, bunu yeni bir ürün olarak satışa sunabilirsiniz. Bu durumda, Amazon yeni bir ürün detay sayfası oluşturur.
Not: Eğer Profesyonel satış planınız varsa ve ürün liste kayıtlarınızla çevrimdışı çalışmayı tercih ediyorsanız, envanter şablonu kullanmanızı öneririz.
Mevcut bir ürün liste kaydıyla eşleştirme

Ürününüzü Amazon'daki mevcut ürün liste kaydıyla eşleştirmeden önce aşağıdaki bilgilerin elinizde olduğundan emin olun:

Sağlanacak bilgiler Açıklama
Teklif Detayları Teklif; ürünün durumunu, fiyatını, adedini, kargo seçeneklerini vb. içerir. Teklif bilgilerinizi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Mevcut bir ürün liste kaydıyla eşleştirmek için şu adımları izleyin:

 1. Envanter açılır menüsünde Ürün Ekle seçeneğini seçin ve Amazon'da satmak istediğiniz ürünü arayın. UPC, EAN, JAN veya ISBN gibi bir ürün tanımlayıcı ararsanız daha doğru sonuçlar elde edersiniz.
 2. Satmak istediğiniz ürünü bulursanız şu adımları uygulayın:
  1. Bu ürünü sat seçeneğine tıklayın.
  2. Veri alanlarına teklifinizin detaylarını girin. Zorunlu alanlar yıldız işaretiyle gösterilir.
  3. Kaydet üzerine tıklayın.

Yeni bir ürün liste kaydı oluşturma

Ürün Ekle aracını kullanarak ürününüzü bulamıyorsanız Amazon'da Yeni bir ürün liste kaydı oluşturabilirsiniz. Amazon'da yeni bir liste kaydı oluşturmadan önce aşağıdaki bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun:

Sağlanacak bilgiler Açıklama
Ürün Tanımlayıcı Çoğu ürünün UPC, EAN, JAN veya ISBN gibi benzersiz bir tanımlama kodu vardır. Bu kod, ürün detay sayfasındaki bilgilerin doğru olmasını sağlar.
Teklif Detayları Teklif detayları; ürünün durumunu, fiyatını, adedini, kargo seçeneklerini vb. içerir. Teklif bilgilerinizi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.
Ürün Detayları Ürün detayları; ürün adı (başlık), marka, kategori, açıklama ve görseller gibi özellikleri içerir. Bu detaylar, alıcılara sunulan ürünün net bir görüntüsünü sağlar ve belirli özellikleri vurgulamak için kullanılabilir. Zorunlu özellikler, ürünlerinizi listelediğiniz kategoriye bağlı olarak değişebilir.
Anahtar kelimeler ve arama terimleri Güçlü anahtar kelimeler, alıcıların ürünlerinizi daha kolay bulmasını sağlar. Daha fazla bilgi edinmek için bkz. Arama terimlerini etkili biçimde kullanma.

Amazon'da yeni bir ürün liste kaydı oluşturmak için şu adımları izleyin:

 1. Envanter açılır menüsünde Ürün Ekle seçeneğini seçin.
 2. Amazon'da satılmayan bir ürün ekliyorum seçeneğine tıklayın.
 3. Satmak istediğiniz ürünle eşleşen kategoriyi arayın veya eşleşen kategorilere göz atın ve Kategoriyi seç düğmesine tıklayın. Kategorinizi doğru seçerseniz alıcılar ürünlerinizi daha kolay bulabilir.
 4. Sunulan sekmelerde gerekli bilgileri girdikten sonra Değişikleri Kaydet seçeneğine tıklayarak liste kaydı oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz. Ürün liste kayıtlarınıza ilişkin bilgileri istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.

Not:
 1. Detay sayfaları, aynı ürünü satmak isteyen diğer satıcılarla paylaşılır. Amazon, üreticilerin ve satıcıların bilgi katkılarına göre ürün detay sayfasında hangi bilgilerin yer alacağına karar verir. Daha fazla bilgi edinmek için bkz. Ürün detay sayfaları ve teklifler .
 2. Amazon, detay sayfasında uygun ve doğru bilgiler içeren liste kayıtlarını görüntüler. Alıcıların, satın alma kararlarını yeterli ve doğru bilgilere dayanarak verebilmesi için ürün liste kayıtlarınızda uygun bilgiler vermenizi şiddetle öneririz. Ürün listelemeye ilişkin en iyi uygulamalar için aşağıdaki yardım kılavuzlarını inceleyin:

Sağladığınız bilgiler, Amazon'da genellikle 15 dakika içinde yayınlanır. Böylece teklifiniz, ara ve göz at özelliğini kullanan müşterilere gösterilmeye başlar. Yeni ürünler veya liste kayıtları ekledikten sonra, arama yaparak veya göz atarak ürünlerinizi bulup bulamadığınızı kontrol edin. Ürünlerinizi bulamıyorsanız bkz. Arama terimlerini etkili biçimde kullanma

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates