Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Onay gerektiren kategoriler ve ürünler

Politikalarımıza göre, Amazon.com.tr'de satılan bazı ürünler belirli sertifika standartlarını karşılamalıdır. Bu sayfada, söz konusu kısıtlamalara tabi olan ürün türlerinin bir listesini bulabilirsiniz. Bu ürünleri satmak için başvurmadan önce tüm gereklilikleri ve kılavuzu okuyun. Bu ürünleri Amazon.com.tr'de satmak için, başvurunuzu her ürün türünün kendi sayfasında belirtilen talimatlara göre yapın.

Müşterilerin Amazon'da güvenle alışveriş yapmalarını istiyoruz. Belirli ürünler, markalar, kategoriler ve alt kategorilerde, ürünleri listelemeden önce satıcıların onay almasını talep ediyoruz. Onay sürecinde belgeler talep edebilir, performans ve başka nitelik kontrolleri yapabiliriz.

Onay gerektiren kategorilerde yeni ürünler listelemek için başvurma

Amazon kataloğuna aşağıdaki kısıtlanmış kategorilerden birinde yer alan yeni bir ürün eklemek için başvuru bağlantısına gidin ve ürününüzle ilgili gerekli bilgileri gönderin.

Not: Belirli ürünler için ASIN, marka veya alt kategori düzeyinde başka liste kaydı sınırlamaları da geçerli olabilir. Ek gereklilikleri olan ürünleri listelemeye çalıştığınızda ilgili ürünlerin yanında bir Onay gerekli bağlantısı görürsünüz.
Ürün kategorisi Başvuru gönderimi
Gıda Ürünleri Onay talep et
Tıbbi Cihazlar Doğrudan onay bağlantısı yoktur. Onay talep etmek için Katalog menüsünden Taslakları tamamla seçeneğini seçin. Sol taraftaki Görüntüle bölümünden Sorunlu olarak tamamlananlar seçeneğini seçin. Pasif liste kayıtları bölümünde Onay gerekli seçeneğini seçin ve Onay talep et seçeneğine tıklayın.

Onay talep etme

Amazon'da belirli markaları satmadan veya belirli kategorilerde ürün listelemeden önce karşılamanız gereken ek gereklilikler vardır. Onay başvurusunda bulunmak için şu adımları izleyin:
  1. Envanter menüsünde Ürün ekle seçeneğini seçin.
  2. Satmak istediğiniz ürünü arayın.
  3. Arama sonuçlarında, ürünün yanındaki Onay gerekli seçeneğine tıklayın.
  4. Onay talep et seçeneğine tıklayarak başvuru sürecini başlatın.

Kısıtlanmış ürünler

Bazı ürünlerin Amazon'da listelenmesi mümkün değildir. Daha fazla bilgi için Kategori, ürün ve içerik kısıtlamaları ve Satış politikaları ve satıcı davranış kuralları sayfalarına gidin.

Not: Bu ürünleri satmak için başvurduğunuzda, gönderdiğiniz tüm bilgi ve belgelerin gerçek, özgün ve doğru olduğunu onaylamış olursunuz. Bu gereklilikleri karşılamadığınız takdirde satış yetkileriniz kaldırılabilir. Bu sayfadaki bilgiler yasal öneri niteliği taşımaz ve yönetmeliklerin harici bağlantılarındaki içeriğin güncel olduğunu garanti edemeyiz. Ürünlerinizle ilgili yasalar ve yönetmelikler hakkında sorularınız varsa hukuk danışmanınıza başvurmanızı öneririz. Liste kaydı gerekliliklerimiz, geçerli tüm yasaları yansıtmayabilir. Ancak yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere uymak sizin yükümlülüğünüzdedir. Bu nedenle, buradaki gerekliliklere uymak, yürürlükteki yasalar kapsamında ürünleriniz için geçerli olan yükümlülüklerinizi ortadan kaldırmaz.
Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates