Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Amazon Sahtecilikle Mücadele Politikası

Amazon'da satışa sunulan ürünler orijinal olmalıdır. Sahte ürünlerin satışı kesinlikle yasaktır. Bu politikaya uyulmaması, satış ayrıcalıklarının kaybolmasına, kaynakların dondurulmasına ve elimizdeki envanterin imha edilmesine yol açabilir.

Her satıcı ve tedarikçi yalnızca orijinal ürünler tedarik etme, satma ve gönderme sorumluluğuna sahiptir. Kaçak ürünler veya içerikler, bunların sahteleri veya korsan kopyaları; yasa dışı olarak çoğaltılan, yeniden üretilen veya imal edilen ürünler ve başka bir tarafın fikri mülkiyet haklarını ihlal eden ürünler yasaklı ürünler arasındadır, Orijinal olmayan ürünler satar veya tedarik ederseniz Amazon satış hesabınızı (ve ilgili hesapları) hemen askıya alabilir veya sonlandırabilir, lojistik merkezlerimizdeki orijinal olmayan ürünleri zarar edecek olmanıza rağmen imha edebiliriz. Buna ek olarak, müşterilerimizin sipariş ettikleri orijinal ürünü teslim aldıklarından emin olana kadar satıcılara ödeme yapmayız. Bir Amazon hesabı kullanılarak orijinal olmayan ürün satıldığını, dolandırıcılık yapıldığını veya başka yasa dışı eylemler gerçekleştirildiğini tespit edersek ödemeleri dondurabiliriz.

Orijinal olmayan ürünleri tespit etmek ve bunların müşterilerimize ulaşmasını engellemek için üreticiler, hak sahipleri, içerik sahipleri ve satıcılarla birlikte çalışırız. Bunun sonucunda, kendi ürün incelemelerimize göre şüpheli bulduğumuz liste kayıtlarını kaldırırız. Ayrıca, bu politikayı bilerek ihlal edip müşterilerimize zarar veren satıcı ve tedarikçilere karşı yasal işlem başlatılması ve bu yaklaşımın desteklenmesi için dünya çapında hak sahipleri ve kolluk kuvvetleriyle çalışırız. Orijinal olmayan ürün satıcıları ve tedarikçileri, para ve hapis cezalarına ek olarak sahte ürünün satışından elde edilen gelirin kaybı, hak sahiplerinin uğradığı zararın tazmini, yasal hak kayıpları ve diğer kayıpların yanı sıra avukatlık ücretlerinin ödenmesi dahil olmak üzere çeşitli maddi cezalarla da karşı karşıya kalabilir.

A'dan Z'ye Garanti politikamızla sitemizde satılan ürünlerin arkasında duruyoruz ve ürünlerin orijinalliği konusunda endişesi olan hak sahiplerinin durumu bize bildirmesini rica ediyoruz. Müşterileri, satıcıları ve hak sahiplerini korumak için vakit kaybetmeksizin konuyu araştırır ve tüm gerekli işlemleri yaparız.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates