Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Ticari marka kullanım talimatları

Bu Ticari Marka Kullanım Talimatları (bu "Talimatlar"), bu sayfanın alt kısmında gösterilen logonun ("Amazon Markası"), Amazon tarafından önceden onaylandığı şekilde kullanımına yöneliktir. Bu Talimatlarda kullanılan "biz", "bize" veya "Amazon" terimleri, duruma göre Amazon Services LLC, Amazon EU S.àR.L. veya bağlı ortaklıklarını ifade eder. "Siz" ise Amazon Markasını kullanan kişi veya kuruluş anlamına gelir. Bu Talimatlara daima harfi harfine uyulması gerekir. Amazon Markasının bu Talimatlar ihlal edilecek şekilde kullanımı, Amazon Markası kullanımınızla ilişkili tüm lisansların otomatik olarak feshedilmesine yol açar.


 1. AMAZON MARKASINI YALNIZCA, ÜRÜNLERİNİZİN BİR AMAZON SİTESİNDE BULUNDUĞUNU BELİRTMEK İÇİN KULLANABİLİRSİNİZ. AMAZON MARKASINI (a) KENDİ WEB SİTENİZDE, (b) ÇEVRİMİÇİ REKLAMLARDA VE/VEYA (c) ÇEVRİMDIŞI REKLAMLARDA KULLANABİLİRSİNİZ.
 2. KULLANDIĞINIZ AMAZON MARKASINA, BİR AMAZON SİTESİ BAĞLANTISI EKLEYEBİLİRSİNİZ.
 3. Amazon Markasını yalnızca, Amazon tarafından bu Talimatlarda açıkça onay verilen amaç doğrultusunda kullanabilirsiniz. Amazon Markasını kullanırken: (i) Bu Talimatların en güncel sürümüne uymalısınız ve (ii) Amazon Markasının kullanımına yönelik olarak Amazon'un zaman zaman yayınlayabileceği diğer hüküm, koşul veya politikalara da uymalısınız.
 4. Kullanabileceğiniz onaylı Amazon Markası görseli aşağıda gösterilmektedir. Amazon Markasının oranlarını, rengini veya yazı tipini değiştirme ya da Amazon Markası üzerinde öğe ekleme veya çıkarma işlemleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Amazon Markasını hiçbir şekilde değiştiremezsiniz.
 5. Amazon Markasını cümle içinde kullanmayın. Örneğin, "Ürünlerimizi (Amazon Markası). Lütfen çevrimiçi alışveriş yapın." gibi bir cümle kurmayın.
 6. Amazon'un bu Talimatlarda özellikle onay verdiği durumlar dışında, Amazon Markasını, Amazon tarafından sponsorluk veya destek verildiği imasında bulunacak şekilde kullanamazsınız.
 7. Amazon Markasını; Amazon’u, ürünlerini veya hizmetlerini kötülemek amacıyla ya da Amazon'u veya Amazon'un Amazon Markasındaki itibarını (tamamen Amazon'un takdirine bağlı olarak) küçültebilecek, bozabilecek ya da lekeleyebilecek şekilde kullanamazsınız.
 8. Amazon Markası tam olarak gösterilmeli ve Amazon Markası ile diğer görseller, grafikler veya metin öğelerinin her bir tarafı arasında makul seviyede boşluk bırakılmalıdır. Amazon Markası hiçbir koşulda, Amazon Markasının rahatça okunamayacağı veya gösterilemeyeceği bir arka plan üzerine yerleştirilmemelidir.
 9. Ürün görsellerinde herhangi bir Amazon logosu veya ticari markası ya da bunların varyasyonları, modifikasyonları veya Amazon logolarına ve ticari markalarına karışıklık yaratacak derecede benzeyen hiçbir şey bulunmamalıdır. Buna (bunlarla sınırlı olmamak üzere) AMAZON, PRIME, ALEXA terimlerini veya Amazon Gülümsemesi tasarımını içeren tüm kelimeler ve logolar dahildir.
 10. Ürün görsellerinde Amazon'da kullanılan hiçbir etiket veya varyasyonları, modifikasyonları ya da bu etiketlere karışıklık yaratacak derecede benzeyen hiçbir şey bulunmamalıdır. Buna (bunlarla sınırlı olmamak üzere) Amazon's Choice, Premium Choice, Amazon Alexa, Works with Amazon Alexa, Çok Satan veya Top Seller dahildir.
 11. Amazon Markasının (yazılı olarak veya elektronik ortamda) yer aldığı materyallere şu ifadeyi ekleyebilirsiniz: "Amazon ticari markası; Amazon.com, Inc. veya bağlı ortaklıkları tarafından verilen lisansa tabi olarak kullanılmıştır."
 12. Amazon Markasıyla ilgili tüm hakların yalnızca Amazon'a ait olduğunu ve Amazon Markasını kullanmanızdan doğan itibarın yalnızca Amazon'un yararına olduğunu kabul edersiniz. Amazon'un, Amazon Markasına yönelik haklarıyla veya sahipliğiyle uyuşmayan hiçbir eylemde bulunamazsınız.

Amazon; bu Talimatları ve/veya onaylı Amazon Markasını herhangi bir zamanda değiştirme ve izinsiz kullanıma ya da bu Talimatları ihlal edecek her türlü kullanım biçimine karşı gerekli işlemleri yapma hakkını, tamamen kendi takdirine bağlı olarak kullanacak şekilde saklı tutar.

Bu Talimatlara ilişkin sorunuz varsa yardım için trademarks@amazon.com adresinden iletişime geçin.

"Available at Amazon" Logosunu Kullanma Talimatları


Available at Amazon Logosunu İndir (ABD)

Baskı ve ekran kullanımı için logolar.

Available at Amazon Logosu (Uluslararası Sürümler)

Logonun uluslararası sürümleri. Hem hareketli hem de statik dosyalar içerir.

Available at Amazon logosunu (animasyonlu) indir

Logonun animasyonlu sürümleri

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates