Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Amazon Kolay Gönderi kargo ayarları

Aşağıda açıklanan ayarlar yalnızca Amazon Kolay Gönderi ile gönderilen ürünleriniz için geçerlidir. Hangi ürünlerinizin kargoya uygun olduğunu belirlemek için bkz. Amazon Kolay Gönderi ürün kısıtlamaları.

Not: Kargo ayarları özelliği Seller Central'daki Ayarlar bölümünde, bu özelliği kullanma izni olan satıcılara görünür. Seller Central'a giriş yapın ve Ayarlar bölümünden kullanıcı izinlerini belirleyin. Sadece ana hesap sahibi, bu özelliğin kullanımına izin verebilir. Erişim izni alabilmek için ana hesap sahibiyle iletişime geçin. Ana hesap sahibi, başlangıçta Amazon.com.tr'ye kaydolan kişidir.

Kolay Gönderi kargo ayarları

Bu bölümde aşağıdaki ayarlara ulaşabilirsiniz:


  1. Adres
    Not: Adresiniz, adresten alım bölgeleri kapsamında değilse, varsayılan teslim etme yönteminiz kargoya bırakma olur. Adresinizi, adresten alım bölgesindeki bir yer olarak değiştirirseniz, varsayılan teslim etme yönteminiz otomatik olarak adresten alım haline gelir. Bkz. Amazon Kolay Gönderi adresten alım bölgeleri.
  2. Adresten alım zaman dilimi tercihi
  3. Paket boyutu tercihleri
  4. API tabanlı planlama ve toplu planlama için yazdırma ayarı tercihi
  5. Teslim etme yöntemiyle ilgili tercih (Amazon, konumunuza ve alıcıların konumuna göre adresten alım veya kargoya bırakma olarak bir teslim etme yöntemi atar ve bu ayar değiştirilemez. Değişiklik talep etmeniz gerekiyorsa Satış Ortağı Destek ekibine ulaşın.)

Kolay Gönderi kargo ayarlarını düzenleme

Kargo ayarlarınızı düzenlemek için her bir bölümün yanındaki ok düğmesine tıklayın ve Düzenle'ye tıklayarak devam edin.

Adresten alım adresinizi, zaman dilimi tercihinizi, paket boyutu tercihinizi, API tabanlı planlama ve toplu planlama için yazdırma ayarı tercihinizi düzenleyebilirsiniz.

Değişikliklerinizi tamamladığınızda Kaydet'e tıklayın.


Amazon Kolay Gönderi kargo ayarları


Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates