Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Aylık abonelik ücreti hakkında SSS

Profesyonel satış planı; toplu liste kayıtları, Amazon Marketplace Web Service (Amazon MWS), Otomatik Fiyatlandırma, gelişmiş işletme raporları, özelleştirilebilir kargo ücretleri, detay sayfalarında en üstte yer almaya uygunluk ve çok daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi araç ve avantaj sağlayan aylık abonelik hizmetidir. Profesyonel satış planı aylık abonelik ücreti ülkeden ülkeye değişir ve kaydolduğunuz tarihte alınmaya başlar.

Daha fazla bilgi edinmek için sık sorulan soruları inceleyin:

Herhangi bir araç kullanmadım ve Profesyonel satış planımı sonlandırmak istiyorum. Para iadesi alır mıyım?

Profesyonel satış planı aylık abonelik ücreti, yalnızca hatalı şekilde ücretlendirildiyseniz iade edilebilir. Aylık abonelik ücreti hata sonucunda alındıysa Satış Ortağı Destek ekibine ulaşarak neden bunun bir hata olduğunu düşündüğünüzü aktarın.

Profesyonel satış planına yanlışlıkla kaydoldum ve abonelik ücreti olduğunu bilmiyordum. Para iadesi alabilir miyim?

Ücreti ödemiş olduğunuz durumlarda muafiyet sağlayamıyoruz.

Amazon satıcı hesabımı kullandığım sürece kaç kez para iadesi talep etme hakkım var?

Abonelik ücretinin hesabınızdan hatalı şekilde alınmış olabileceğini düşündüğünüz her durumda para iadesi talep etme hakkınız vardır.

Satış yapmadıysam son ödememin iadesini alabilir miyim?

Hayır. Abonelik ücreti, araçlara ve avantajlara erişim için alınır. Satış kayıtlarınıza göre para iadesi yapmayız.

Hesabım engellendi veya askıya alındı. Yine de abonelik ücreti öder miyim?

Hayır, ayın yalnızca bir kısmı boyunca engellenmiş veya askıya alınmış olsa bile hesabınızın engellendiği ya da askıya alındığı ay için ücret ödemezsiniz.

Hesabımı tatil moduna alırsam abonelik ücreti ödemem gerekir mi?

Evet, hesabınızın tatil modunda olduğu dönemin ücretini ödersiniz.

Abonelik ücretinin alındığını nerede görebilirim?

Seller Central'daki Raporlar sekmenize gidip Ödemeler seçeneğini seçtikten sonra, Profesyonel satış planına kaydolduğunuz güne karşılık gelen hesap özetini seçerek abonelik ücretinizi görüntüleyebilirsiniz. Abonelik ücreti, "Satış ücretleri" kategorisinde gösterilir.

Amazon satıcı hesabımı nasıl kapatabilirim?

Seller Central'daki self servis aracını kullanarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

Not: Hesap kapatıldıktan sonra Amazon artık bu hesapla hiçbir finansal işlem yapamaz.

Birden fazla Seller Central hesabından satış yapıyorum. Abonelik ücretimin nasıl hesaplandığına dair örnekler gösterebilir misiniz?

Ücretiniz, hesaplarınızı birleştirip birleştirmediğinize göre değişebilir. Birden fazla hesapta global satış yaparken hesaplarınızı birleştirirseniz abonelik ücreti indirimi alabilirsiniz. Aylık ücretiniz, (1) satış yaptığınız her ülke için abonelik ücretlerinin toplam tutarı veya (2) aylık abonelik ücretinin üst sınırı olan 39,99 USD'dir (hangisi daha düşükse). Örneğin Hindistan (0 USD abonelik ücreti) ve Meksika (600 MXN veya 30,43 USD abonelik ücreti) pazaryerlerinde Profesyonel satış planı hesaplarınız varsa aylık 30,43 USD tutarında bir abonelik ücreti ödersiniz. Kuzey Amerika (39,99 USD abonelik ücreti), Avrupa (39,99 EUR veya 45,94 USD abonelik ücreti) ve Japonya (4.900 JPY ya da 44,18 USD abonelik ücreti) pazaryerlerinde Profesyonel satış planı hesaplarınız varsa yalnızca 39,99 USD ödeyerek aylık 90,12 USD tutarında (döviz kuruna bağlı olarak değişir) tasarruf sağlarsınız. Hesaplarınızı bağlamamanız durumunda her hesap için tam ücret ödeyeceğinizi unutmayın.

Hesaplarımı birleştirmenin avantajları nelerdir?

Hesapları birleştirmek, Amazon'un Türkiye, Kuzey Amerika, Japonya, Singapur, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan mağazalarında aynı satış deneyimini yaşamanıza imkan tanır. Tüm hesaplarınızdaki satışlarınızı, siparişlerinizi ve alıcı mesajlarınızı aynı yerden görme imkanı sunan ve envanterinizi ülkeler arasında tutarlı bir şekilde yönetmenize olanak tanıyan tek oturum açma özelliğinin keyfini çıkarırsınız.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates