Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Alıcıya önemli bir mesaj gönderme

Alıcıya Ulaş sayfasında, seçmeniz için, sipariş durumuna ve belirli ürün kategorilerine göre belirlenen bazı iletişim nedenleri sunulur.

Amazon, siparişin tamamlanması için gerekli olan mesajları engellemez. Mesajınız engellendiyse bunun sebebi, alıcının satıcılardan gelen önemli olmayan mesajları almamayı tercih etmiş olması ya da Amazon'un, seçilen iletişim nedenini siparişi tamamlamak için önemli olmayan bir neden olarak değerlendirmesidir.

Bir siparişle ilgili mesaj göndermek için Seller Central'da aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Siparişler menüsüne gidin ve Sipariş Yönetimi seçeneğini seçin.
 2. Alıcıyla iletişime geçmeyi istemenizin nedeni olan siparişi bulun.
 3. Sipariş Detayları sütununda alıcının adına tıklayarak Alıcıya Ulaş sayfasını açın.
 4. Sonraki sayfada, bir iletişim nedeni seçip mesajı tamamlayın ve ardından Gönder seçeneğine tıklayın.
  Önemli: Seller Central'dan gönderilen e-postaların konu satırını düzenleyemezsiniz. Amazon, siparişin tamamlanmasıyla ilgili mesajları gönderir.

  Bir siparişle ilgili mesaj göndermek için e-posta istemcinizi kullanarak aşağıdaki adımları izleyin:

  Konu satırında herhangi bir yere, gösterildiği şekilde köşeli parantez kullanarak [Önemli] ifadesini ekleyin. Bu şekilde, e-postanız engellenmez ve e-posta geri dönüş mesajı almazsınız.
  Not: Büyük veya küçük harf kullanabilirsiniz ancak "önemli" sözcüğünün etkili olması için köşeli parantez kullanılması zorunludur. Örneğin, konu satırı "Ek bilgi gerekiyor" yerine "[Önemli] Ek bilgi gerekiyor" veya "Ek bilgi gerekiyor [Önemli]" şeklinde olmalıdır.
  Önemli: Önemli olmayan mesajlar için [Önemli] ifadesini kullanırsanız satış yetkileriniz askıya alınabilir. Konu kısmına başka bir şey yazdığınız takdirde, alıcı mesaj almama seçeneğini seçmişse mesajınız geri döner. Alıcılar, ayrıca mesajları uygunsuz olarak işaretleyebilir. Bu nedenle, mesajlarınızın içeriği yalnızca siparişi tamamlamak için mutlaka gereken bilgilerle sınırlı olmalıdır.
Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates