Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Neden ödeme alamadım?

Ödemeniz yolda olabilir! Amazon ödeme işlemini başlattıktan sonra paranın banka hesabınızda görünmesi beş iş günü kadar sürebilir. Ödemeler Raporunuzda, Hesap Raporu Görüntüleme alanındaki tüm hesap raporu dönemlerinin ödeme tarihini onaylayın.

Satıcı hesabınızı güncel ve iyi durumda tutmak, ödemeleri hızlıca alabilmenin en iyi yoludur. Ödemelerin gecikmesine ilişkin sık rastlanan nedenler şunlardır:

  • Ödeme için kaynak yoktur çünkü tüm iadeleri, ters ibrazları veya A'dan Z'ye Garanti taleplerini gönderecek yeterli paranızın olması için rezervde tutulmaktadır. Bu durum, Amazon'da satışın olağan bir parçasıdır.
  • Banka hesabı veya kredi kartı bilgileri eksik veya geçersizdir. Amazon'un ödeme işlemini başlatabilmesi için bu bilgilerin her ikisi de gereklidir. Bu nedenle, hesap ayarlarınızda bu bilgilerin güncel olmasına dikkat edin.
    Not: Banka hesap bilgilerinizi eklediğinizde veya güncellediğinizde, kaynak transfer işlemi başlatabilmemiz için güvenlik nedeniyle üç günlük zorunlu bekletme süresinin geçmesi gerekir.
  • Ödeme anında hesap eksi veya sıfır bakiyededir. Bu durum, satış ücretleri veya ürün para iadeleri nedeniyle oluşabilir. Bu gibi bir durumda, satış ücretlerini kredi kartınızdan tahsil ederek karşılayabiliriz.
  • Bir siparişin kargosu onaylanmamıştır.

Ödemelerin gecikmesine ilişkin daha az rastlanan nedenler arasında, satıcı hesabınızla ilgili sorunlar karşılığında aldığımız eylemler sayılabilir. Bu durumda, Performans bildirimleri alanında Amazon'dan ek detaylarla birlikte gelen mesajlar yer alır.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Bu makale sizin için faydalı oldu mu?
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz
Bu yardım sayfasını nasıl iyileştirebiliriz? Lütfen dikkat: Bu form bir destek olayı oluşturmaz. Lütfen içerikle ilgili nasıl bir sorun olduğunu belirtin.
1000
Hangisi yardımcı oldu?
1000
Yardımınız için tekrar teşekkürler!
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Diğer sorularınız için Contact Us.

Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2020, Amazon.com, Inc. or its affiliates