Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Amazon'a ürün gönderme

Bu sayfada, Amazon lojistik merkezlerine envanter göndermek için kargo planı oluştururken kullanabileceğiniz seçenekler hakkında bilgiler yer alır.

Not: Amazon'a lojistik hizmetleri için envanter gönderirken lojistik yöntemini "Amazon Lojistik" olarak değiştirmeniz gerekir. Daha fazla bilgi için bkz. Amazon Lojistik ürünlerini listeleme.

Bir kargo planı oluşturarak, ürünlerinizi paketleyerek ve seçtiğiniz taşıyıcı firma aracılığıyla Amazon'un belirlediği lojistik merkezlerine sevk ederek envanterinizi Amazon'a gönderebilirsiniz. Lojistik merkezlerine gönderilen envanter genellikle, teslim alındıktan sonraki 3 iş günü içinde taranır ve satışa hazır hale getirilir.

Kargonuzu aşağıdaki seçenekleri kullanarak oluşturabilirsiniz:

Amazon'a Gönder Envanterinizi hızlıca yenilemenizi sağlayan, kolaylaştırılmış adımlar içeren bir kargo oluşturma iş akışı. "Amazon'a Gönder" sayfasında ürün ekleyerek veya Excel hesap tablosuyla ürün listesi yükleyerek kargolarınızı oluşturabilirsiniz. Amazon'a Gönder'i kullanmaya başlayın.

Ürünlerinizi, Amazon'un kargo planınız için belirlediği konumlara gönderin. Böylece envanteriniz müşterilere daha yakın olur ve ürünlerinizin sipariş teslim süresi kısalır.

Ürünlerinizi onaylanmış kargo planınızda belirtildiği şekilde göndermemenize (örneğin onaylı kargo planının bir kısmını iptal etmenize, kargoyu yanlış yere göndermenize veya eksik kargo göndermenize) izin verilmez. Bu, envanterinizin alınmasını ve satışa hazır hale gelmesini geciktirebilecek ek işleme ve taşıma işlemlerine neden olur. Bu durum, kargo oluşturma yetkilerinizin engellenmesine de neden olabilir.

Not: Barkod etiketi gerektirdiği halde etiketsiz olarak alınan birimler için planlı olmayan hazırlama hizmeti ücreti tahsil edilir. Daha fazla bilgi için Planlı olmayan hizmetler sayfasını inceleyin. Amazon Lojistik Hazırlama Hizmeti veya Amazon Lojistik Etiket Hizmeti'nin bir parçası olan planlanmış hazırlama ya da etiketleme, kargonuzun toplam teslim alınma süresini bir miktar uzatabilir. Ancak planlanmamış hazırlama ve Amazon Lojistik hazırlama veya etiket hizmetlerinin bir parçası olmayan hazırlama işlemi, kargonuzun toplam alınma süresini 48 saat uzatabilir.

Lojistik merkezlerimize güvenli ve zamanında teslimat yapılmasına nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenmek için bkz. Kargo ve nakliye gereklilikleri.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates