Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Satış yapmaya başlama

Satıcı hesabınızı kaydettikten sonra ilk yapmanız gereken şey, satıcı profili, ödeme ve işletme bilgisi, satış planı, kargo ve iade bilgileri, tatil durumu gibi hesap bilgilerinizi düzenlemektir.

Ayrıca mağazanız, gizlilik politikası, kargo ücretleri ve kısıtlamaları hakkında bilgiler girerek Bilgiler ve Politikalar bölümünü, bunun yanı sıra, boyut veya beden çizelgeleri ya da ürün veya kategoriye özel diğer detayları içeren özel Yardım sayfalarını da güncellemelisiniz.

Tüm detaylar için bkz. Hesap bilgilerinizi güncelleme.

Ürünlerim için kargo ücretlerini nasıl belirleyebilirim?

KMVD (Kitap, Müzik, Video ve DVD) ürünlerinin kargo ücretleri Amazon tarafından belirlenir. Kredi tablosu için bkz. KMVD için Kargo Ücretleri.

KMVD olmayan ürünler için hesabınız varsayılan kargo ücretleriyle yapılandırılır. Ayrıca çoğu ürün grubu için ürün veya ağırlık bazlı bir model ya da fiyat bandına göre bir model seçerek de kargo ücretlerinizi belirleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. Kargo ücretlerini ve kısıtlamalarını yapılandırma.

Hesabımı kalıcı olarak nasıl kapatabilirim?

Hesabınızı kapatmayı seçerseniz, kapatılan hesabınız Amazon tarafından yeniden etkinleştirilemez veya eski durumuna getirilemez. Bir satıcı olarak Amazon'la ilişkinizi sona erdirme işleminin tüm detayları için bkz. Satıcı hesabınızı kapatma.

Satıcı hesabınızı kalıcı olarak kapatmak yerine liste kayıtlarınızı istediğiniz zaman geçici olarak askıya alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. Tatiller ve hesaba erişimin olmadığı diğer zamanlar için liste kayıtlarının durumu.

Satıcı Desteğine nasıl ulaşabilirim?

Bir sorunuz veya teknik sorununuz olduğunda çözüm bulmak için çevrimiçi Yardım konularımızı ve araçlarımızı kullanmanızı öneririz. Satıcı Desteğini doğrudan arayamazsınız, ancak Bize ulaşın sayfasını kullanarak e-posta veya telefonla cevap verilmesini talep edebilirsiniz.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Bu makale sizin için faydalı oldu mu?
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz
Bu yardım sayfasını nasıl iyileştirebiliriz? Lütfen dikkat: Bu form bir destek olayı oluşturmaz. Lütfen içerikle ilgili nasıl bir sorun olduğunu belirtin.
1000
Hangisi yardımcı oldu?
1000
Yardımınız için tekrar teşekkürler!
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Diğer sorularınız için Contact Us.

Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2020, Amazon.com, Inc. or its affiliates