Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Kategori gerekliliklerini inceleme


Ürünleriniz için bir kategori seçerken, söz konusu kategoride satış yapmaya ilişkin belirli gereklilikleri ve talimatları bildiğinizden emin olun.

Not: Mevcut ürün kategorileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bkz. Kategorilerin özeti.
  • Durum Talimatları: Bazı kategorilerde yeni, kullanılmış veya yenilenmiş olarak satışa sunduğunuz ürünlerin durumlarını açıklayan talimatlar vardır. Daha fazla bilgi edinmek için bkz. Durum Talimatları.
  • Stil kılavuzları: Çoğu kategorinin, harika ürün başlıkları ve açıklamaları oluşturmanıza yardımcı olacak stil kılavuzları vardır. Görseller, ürün açıklamaları ve daha pek çok ürün bilgisine ilişkin site gerekliliklerini içeren kategori stil kılavuzları, indirilebilir PDF dosyalarıdır. Bilgi için bkz. Ürün sayfası stil kılavuzları.
  • Kısıtlanmış ürünler: Bazı ürünler kısıtlanmıştır ve hiçbir koşulda Amazon web sitesinde satılamaz. Daha fazla bilgi edinmek için bkz. Kategori, Ürün ve İçerik Kısıtlamaları.
  • Onay gerektiren kategoriler: Bazı kategorilerde satış yapmaya başlamadan önce Amazon'dan onay almanız gerekir. Onay gerektiren kategoriler ve ürünler hakkında daha fazla bilgi edinin.
  • Zorunlu ürün tanımlayıcılar: Çoğu kategoride ürün tanımlayıcı olarak UPC, EAN veya JAN gibi bir Global Ticaret Ürün Numarası (GTIN) gerekir. Bazı kategorilerde muafiyet talep edebilirsiniz. Ürün UPC'leri ve GTIN'leri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Belirli kategori talimatları hakkında daha fazla bilgi için bkz. Ek Kategori Talimatları.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Bu sayfa sizin için faydalı oldu mu?
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz
Bu yardım sayfasını nasıl iyileştirebiliriz? Lütfen dikkat: Bu form bir destek olayı oluşturmaz. Lütfen içerikle ilgili nasıl bir sorun olduğunu belirtin.
1000
Hangisi yardımcı oldu?
1000
Yardımınız için tekrar teşekkürler!
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Diğer sorularınız için Contact Us.

Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2020, Amazon.com, Inc. or its affiliates