Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Yazılım satışı

Fiziksel yazılımların yalnızca ticari olarak sunulan eksiksiz sürümleri Amazon'da satılabilir. Bu yasaklı ürünler hakkında bilgi edinmek için birkaç dakikanızı ayırın:

Çoğaltılmış veya kopyalanmış yazılım:

Satıcıların, orijinal yazılım üreticisi dışında herhangi biri tarafından kopyalanmış yazılım satmasına izin verilmez.

Dijital indirme

Müşterileri, satıcıları ve hak sahiplerini dijital korsanlığa karşı korumak için satıcıların, etkinleştirme kodu, kayıt bağlantısı, lisans anahtarı, seri numarası veya yazılım ürünleriyle ilgili kayıt bilgileri de dahil olmak üzere dijital olarak indirilebilir yazılım satmasına izin verilmez. Şüphelerin açıklığa kavuşturulması için, bu yasağın içerdiği bazı formlar şunlardır: e-posta, Amazon mesajlaşma sistemi, üçüncü taraf siteler, herhangi bir elektronik kanal yoluyla veya basılı ya da fiziksel formatta erişim/etkinleştirme bilgilerinin verilmesi.

Üreticinin, perakende satışını amaçlamadığı yazılımlar:

Üreticinin perakende satışa yönelik olarak tasarlamadığı ya da perakende satışını amaçlamadığı yazılımların Amazon'da satışı yasaktır. Buna aşağıdakiler dahildir:

OEM yazılımları:

Orijinal ürün üreticisi (OEM) yazılımları bilgisayar donanımıyla birlikte, bu donanıma yüklenmiş veya bu donanımla paketlenmiş olarak gelir. Bu yazılımları, ilgili donanımla birlikte satmadığınız ve donanımın ASIN'iyle listelemediğiniz sürece Amazon'da satamazsınız.

Ücretsiz dağıtılan yazılımlar veya promosyon yazılımları:

Ücretsiz, paylaşımlı yazılımlar ve promosyon yazılımları da dahil olmak üzere üreticiler tarafından ücretsiz dağıtılan yazılımlar.

Beta sürümleri (ön sürümler):

Sorun giderme, test ve değerlendirme amacıyla dağıtılan yazılımlar.

Ücretsiz yazılımlar ve paylaşımlı yazılımlar:

Telif hakkı sahibi tarafından ücretsiz dağıtılan yazılımlar.

Aboneliğe dayalı olup süresi dolmuş yazılımlar:

Abonelik süresi sona erdiği için artık kullanılamayan yazılımlar.

Akademik yazılımlar

Akademik yazılımlar öğrencilere, öğretim üyelerine ve eğitim kurumlarına, özellikle bu bireylerin ve kurumların kullanması için satılan yazılımlardır. Amazon, satıcının veya alıcının akademik bağlantısı olup olmadığını doğrulayamayacağı için çoğu akademik yazılımın Amazon'da satışı yasaktır. Listelemek istediğiniz akademik yazılımlara Amazon'da izin verilip verilmediğini belirlemek için aşağıdaki talimatları izleyin:

Satın alma öncesi doğrulama:

Satın alırken satıcının veya alıcının gereklilikleri karşıladığını doğrulamanın bir yolu olmadığı için, satın alma öncesi doğrulama gerektiren akademik yazılımların Amazon'da satışı yasaktır.

Satın alma sonrası doğrulama:

Satın alma sonrası doğrulama gerektiren akademik yazılımların Amazon'da satışına izin verilir. Lisansın devredilemediği ve/veya alıcının teknik destek ya da yükseltme alamadığı durumlarda lisansın Amazon'da satışı yasaktır.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates