Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Amazon Lojistik envanter yönetimi

Önemli: Kuzey Amerika birleşik hesabınız varsa ve Amazon.com, Amazon.ca veya Amazon.com.mx sitesinde ürün listeliyorsanız bu pazaryerlerinde satışa sunulan ürünler, ilgili ülkedeki bir lojistik merkezine gönderilmelidir. Farklı bir Kuzey Amerika pazaryeri için kargo oluşturmak istiyorsanız kargonuzu oluşturmadan önce Seller Central sayfasının sağ üst köşesindeki açılır menüden pazaryerini seçin. Kuzey Amerika'da sınırlar arasında satış yapma hakkında bilgi için bkz. Uluslararası satıcılar için önemli bilgiler.

Ürün listelemek, kargo planı oluşturmak, kargo göndermek, kargoları takip edip izlemek ve envanteri Amazon lojistik merkezlerinden kaldırmak için satıcı hesabınızdaki araçları kullanın.

Eski bir kargo oluşturma iş akışı

Ürün listelemek, kargo planı oluşturmak, kargo göndermek, kargoları takip edip izlemek ve envanteri Amazon lojistik merkezlerinden kaldırmak için satıcı hesabınızdaki araçları kullanın.

Amazon Lojistik envanter yönetimi

  • Tek Seferde Bir Ürün EklemeÜrün Ekle aracıyla ürünleri tek tek listeleyin.
  • Amazon Lojistik Ürünlerini Listeleme: Bir ürün için yeni bir liste kaydı oluşturduktan sonra, Satıcı şeklindeki Gönderen değerini Amazon olarak değiştirip bu ürünü Amazon Lojistik envanteri olarak belirleyin.
  • Amazon Lojistik Ürünlerini Toplu Olarak Listeleme: Tüm ürünlerinizi aynı anda listelemek için, sekmeyle ayrılmış .txt dosyası yükleyin.
  • Atıl Envanteri Düzeltme: Atıl envanterinizle ilgili sorunları çözüme ulaştırın.
  • "Liste Kaydı Yok" Hatasını Düzeltme: Amazon Lojistik liste kayıtlarına ilişkin en yaygın liste kaydı hataları için sorun giderme ipuçlarına göz atın.

Amazon'a envanter gönderme

Kargonuzu aşağıdaki seçenekleri kullanarak oluşturabilirsiniz:

  • Amazon'a Gönder: Envanterinizi hızlıca yenilemenizi sağlayan, kolaylaştırılmış adımlar içeren bir kargo oluşturma iş akışı. Amazon'a Gönder sayfasında ürün ekleyerek veya Excel hesap tablosuyla ürün listesi yükleyerek kargolarınızı oluşturabilirsiniz.
  • Envanter gönder/yenile Çin'den envanter göndermek için Amazon Global Logistics'i tercih etmeniz durumunda kullanmanız gereken eski bir kargo oluşturma iş akışı.
  • Amazon Marketplace Web Service veya Satış Ortağı API'si: Orta ve büyük boyutlu kargolar içindir. Amazon API'lerini kullanarak kendi envanter sistemlerinizi entegre edebilirsiniz.

Kargoları takip etme ve mutabakat sağlama

  • Kargonuzu takip etme: Amazon'a gönderilen kargolarınızı ve her kargonun mevcut durumunu Kargo Kuyruğu bölümünden takip edin.
  • Kargonuzla ilgili mutabakat sağlama: Kargo planınızda listelenen ürünlerle lojistik merkezinde teslim alınanlar arasındaki tutarsızlıkları belirleyin ve çözüme ulaştırın.

Envanteri Amazon lojistik merkezinden kaldırma

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates