Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Amazon Global Satış ile ilgili vergiler ve mevzuat

Önemli: Bu sayfadaki bilgiler; vergilere, yasalara yönelik ya da başka bir profesyonel öneri olarak değerlendirilemez ve bu şekilde kullanılmamalıdır. Sorularınızı profesyonel danışmanlara yöneltmelisiniz.

Artık işinizi nereye genişletmek istediğinize dair bir fikriniz olduğuna göre, vergi ve mevzuatın satış yapmayı düşündüğünüz pazaryerlerinde işinizi nasıl etkileyebileceğini öğrenmenin zamanı geldi. Bu bölümde, Amazon'un çeşitli pazaryerlerinde satış yaparken ve üçüncü taraf kaynakları listelerken dikkat etmeniz gereken vergi ve mevzuat hususlarının bölgeye göre bir özeti sunulmaktadır. Diğer pazaryerlerinde nasıl satış yapacağınız konusunda karar vermeden önce vergi ve mevzuat danışmanlarınıza başvurmanızı öneririz.

Her ülkenin, tüketicilere ürün satışı ile ilgili yasal ve sektörel gereklilikleri vardır. Ana pazaryerinizde büyük ihtimalle fikrî mülkiyet hakları, ürün güvenliği, çevresel ve diğer geçerli gerekliliklerle ilgili yasalar vardır. Bu durum, tüm pazaryerleri için geçerlidir. Araştırmanızı yapın ve sorumluluklarınızı öğrenin. Göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlar şunlardır:

  • Vergi ve gümrük
  • Fikrî mülkiyet hakları, özellikle de paralel ithalatla ilgili fikrî mülkiyet kısıtlamaları
  • İhracat denetimleri
  • İşaretler ve etiketler
  • Çevre, Sağlık ve Güvenlik
  • Ürün uyumluluğu


Amazon Global Satış ile ilgili vergiler ve mevzuat


Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Bu makale sizin için faydalı oldu mu?
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz
Bu yardım sayfasını nasıl iyileştirebiliriz? Lütfen dikkat: Bu form bir destek olayı oluşturmaz. Lütfen içerikle ilgili nasıl bir sorun olduğunu belirtin.
1000
Hangisi yardımcı oldu?
1000
Yardımınız için tekrar teşekkürler!
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Diğer sorularınız için Contact Us.

Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2020, Amazon.com, Inc. or its affiliates