Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Amazon Global Satış ile ilgili vergiler ve mevzuat

Önemli: Bu sayfadaki bilgiler; vergilere, yasalara yönelik ya da başka bir profesyonel öneri olarak değerlendirilemez ve bu şekilde kullanılmamalıdır. Sorularınızı profesyonel danışmanlara yöneltmelisiniz.

Artık işinizi nereye genişletmek istediğinize dair bir fikriniz olduğuna göre, vergi ve mevzuatın satış yapmayı düşündüğünüz pazaryerlerinde işinizi nasıl etkileyebileceğini öğrenmenin zamanı geldi. Bu bölümde, Amazon'un çeşitli pazaryerlerinde satış yaparken ve üçüncü taraf kaynaklarını listelerken dikkat etmeniz gereken vergi ve mevzuat hususlarının bölgeye göre bir özeti sunulmaktadır. Diğer pazaryerlerinde nasıl satış yapacağınız konusunda karar vermeden önce vergi ve mevzuat danışmanlarınıza başvurmanızı öneririz.

Her ülkenin, tüketicilere ürün satışı ile ilgili yasal ve sektörel gereklilikleri vardır. Ana pazaryerinizde büyük ihtimalle fikrî mülkiyet hakları, ürün güvenliği, çevresel ve diğer geçerli gerekliliklerle ilgili yasalar vardır. Bu durum, tüm pazaryerleri için geçerlidir. Araştırmanızı yapın ve sorumluluklarınızı öğrenin. Göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlar şunlardır:

  • Vergi ve gümrük
  • Fikrî mülkiyet hakları, özellikle de paralel ithalatla ilgili fikrî mülkiyet kısıtlamaları
  • İhracat denetimleri
  • İşaretler ve etiketler
  • Çevre, Sağlık ve Güvenlik
  • Ürün uyumluluğu

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates