Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Amazon Global Satış hizmetini kullanmaya başlama

Satış yapmak istediğiniz yeri belirledikten ve tercih ettiğiniz pazaryerlerinin vergi ve mevzuatlarını anladıktan sonra kaydınızı sadece birkaç tıklamayla tamamlayabilirsiniz. Aşağıdaki bölümde, seçtiğiniz Amazon pazaryerlerinde bir Seller Central hesabı açma ve satışa başlamak için ürün teklifleri oluşturma sürecini inceleyeceğiz.

Amazon satış hesabınızı satış yapmak istediğiniz çevrimiçi pazaryeri için ayarlamalısınız. Bir Amazon pazaryerinde halihazırda satış yapıyor olsanız bile başka bir pazaryerinde yeni bir satıcı hesabı oluşturmanız gerekir. Örneğin, ABD'de veya Japonya'da satış yapıyorsanız ve Birleşik Krallık'ta satış yapmak istiyorsanız, Amazon.co.uk için yeni bir Amazon satıcı hesabı oluşturmanız gerekir.

Bunun istisnası, Amazon.co.uk gibi bir Avrupa pazaryerinde satış yapıyor olmanız ve Amazon.de gibi başka bir Amazon Avrupa pazaryerinde satış yapmak istemenizdir. Amazon'un sunduğu Amazon Avrupa pazaryeri hesabı sayesinde bunu mevcut satıcı hesabınızla gerçekleştirebilirsiniz.

Not:
  • Amazon.in (Hindistan) ve Amazon.cn (Çin) şu anda bu ülkeler dışındaki satıcılara açık değildir.
  • Amazon.jp (Japonya) sitesinde Japonca çevrimiçi kayıt işlemi yapılabilir. Japonca olarak kendi kendinize kayıt yapamıyorsanız, Satıcı Destek Ekibi'ne ulaşarak satıcı hesabı açmanız yine de mümkündür.
  • Amazon.it (İtalya) sitesinde İtalyanca çevrimiçi kayıt işlemi yapılabilir. İtalyanca olarak kendi kendinize kayıt yapamıyorsanız, Satıcı Destek Ekibi'ne ulaşarak satıcı hesabı açmanız yine de mümkündür.

Aşağıdaki bağlantılardan birine veya birkaçına tıklayarak Amazon pazaryerinde bir satıcı hesabı oluşturun:

Kuzey Amerika Avrupa Asya
Amazon.com Amazon.ca Amazon.co.uk Amazon.de Amazon.fr Amazon.it Amazon.es Amazon.com.tr Amazon.co.jp

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates