Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Global hesap ödemeleri

Yeni bir pazaryerinde yeni bir Amazon satıcı hesabı açarken, ödeme almak için hesabınızı ayarlamanın çeşitli yöntemleri vardır. Aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz:

  • Ürün listelemek istediğiniz pazaryerinde bir banka hesabı kullanabilirsiniz.
  • Satıcılar için Amazon Döviz Kuru Çevirici hizmetini kullanabilirsiniz.
  • Üçüncü taraf bir para birimi dönüştürme hizmeti kullanabilirsiniz.

Pazaryerinde bir banka hesabını kullanma

Finansal hesaplarınızı sıkı bir kontrol altında tutmayı tercih ederseniz, satış yapmak istediğiniz ülkede bir banka hesabı açabilirsiniz. Banka hesabı açtığınız ülkede işletmeniz için tüzel kişilik oluşturmanız gerekebileceğinden, bu genellikle karmaşık bir süreçtir. Dolayısıyla hukuk, vergi ve bankacılık danışmanlarınızın fikrini almanız önemlidir.

Amazon Döviz Kuru Çevirici

Başka bir Amazon pazaryeri ülkesinde banka hesabı açmamayı tercih ederseniz Amazon Döviz Kuru Çevirici hizmetinden faydalanabilirsiniz. Amazon Döviz Kuru Çevirici tarafından desteklenen bir ülke veya bölgede ve para biriminde banka hesabınız olması koşuluyla, ödemelerinizi Amazon Döviz Kuru Çevirici hizmeti ile doğrudan yerel banka hesabınız ve para biriminizle alabilirsiniz.

Satıcılar için Amazon Döviz Kuru Çevirici

Başka bir Amazon pazaryeri ülkesinde banka hesabı açmamayı tercih ederseniz Amazon Döviz Kuru Çevirici hizmetinden faydalanabilirsiniz. Amazon Döviz Kuru Çevirici tarafından desteklenen bir ülke veya bölgede ve para biriminde banka hesabınız olması koşuluyla, ödemelerinizi Amazon Döviz Kuru Çevirici hizmeti ile doğrudan yerel banka hesabınız ve para biriminizle alabilirsiniz.

Amazon Döviz Kuru Çevirici Nasıl Çalışır?

Satış yaptığınız pazaryerinde kullanılandan farklı para birimiyle işlem yapan bir banka hesabı girdiğinizde, ödemenizi söz konusu banka hesabına almak için Amazon Döviz Kuru Çevirici hizmetinin hüküm ve koşullarını kabul etmeniz gerekir. Tüm planlı ödemeleriniz, yerel bankanıza yerel para biriminizde otomatik olarak aktarılır. Yeni bir banka hesap bilgisi girerseniz Amazon Döviz Kuru Çevirici hizmetinin hüküm ve koşullarını tekrar kabul etmeniz gerekir.

Amazon Döviz Kuru Çevirici hizmetini kullanmaya başlama

Bir satıcı hesabı oluşturduktan sonra, Amazon Döviz Kuru Çevirici hizmetini kullanmaya başlamak için aşağıdaki adımları izleyin:


  1. Ayarlar menüsünden Hesap Bilgisi seçeneğine tıklayın.
  2. Satıcı hesap bilgisi sayfasında, Ödeme bilgileri bölümündeki Banka hesap bilgileri düğmesine tıklayın.
  3. Ödeme alma yöntemleri sayfasında, açılır listeden mevcut bir banka hesabı seçin veya yeni bir banka hesabı kaydetmek için Ata seçeneğine tıklayın.
  4. Bankanın bulunduğu ülke açılır menüsünden banka hesabınızın ülkesini seçin.
  5. Banka hesap bilgilerinizi girin, hüküm ve koşulları kabul edip Gönder düğmesine tıklayın. Amazon Döviz Kuru Çevirici, hesabınız için artık aktiftir.

Amazon Döviz Kuru Çevirici Ücretleri

Amazon Döviz Kuru Çevirici hizmetini etkinleştirdiyseniz ve satıcı hesabınızda pozitif bakiyeniz varsa, Ödeme Özeti sayfasındaki Döviz Kurunu Görüntüle düğmesine tıklayarak banka hesabınıza yapılan transferlerin o gün için geçerli döviz kurunu görüntüleyebilirsiniz. Geçerli döviz kuru, Amazon Döviz Kuru Çevirici kullanımınızla ilgili tüm ücretleri içerir.

Hyperwallet

Başka bir Amazon pazaryeri ülkesinde veya Amazon Döviz Kuru Çevirici tarafından desteklenen bir ülkede ya da bölgede banka hesabı açmamayı tercih ederseniz, kur dönüştürme hizmetleri sunan bir üçüncü taraf ödeme hizmet sağlayıcısı olan Hyperwallet'ı kullanabilirsiniz. Hyperwallet, planlı ödemeleri ülkenizde veya bölgenizde yerel para birimiyle yapmanıza olanak sağlar. Amazon satışlarınızdan elde ettiğiniz gelirleri, Hyperwallet tahsilat hesabınıza alabilir ve doğrudan bankanıza yerel para biriminizle transfer edebilirsiniz.

Not: Banka hesabınız, Amazon Döviz Kuru Çevirici veya Hyperwallet tarafından desteklenen bir ülke ya da bölgede bulunmuyorsa Amazon, banka hesabınıza ödeme yapamayabilir. Amazon tarafından desteklenen ülke ya da bölgelerden birinde (Amazon pazaryeri bulunan bir ülkede veya bölgede ya da Amazon Döviz Kuru Çevirici tarafından desteklenen bir ülkede veya bölgede) banka hesabı açmanız ya da Hyperwallet veya kur dönüştürme hizmetleri sunan başka bir üçüncü taraf ödeme hizmet sağlayıcısında hesap oluşturmanız gerekir. Hyperwallet hizmetlerini kullanmak için Hyperwallet hüküm ve koşullarını kabul etmeniz gerekir.

Global hesap ödemeleri


Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates