Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Amazon Services İş Çözümleri Sözleşmesi Değişiklikleri

Yerel bir tüzel kişiliğe geçişe ilişkin daha önce duyurduğumuz değişikliklere ek olarak, Amazon Services İş Çözümleri Sözleşmesi'nde bir takım değişiklikler yapılmaktadır. Bu değişiklikler 30 gün içinde, yani 16 Ağustos'ta yürürlüğe girecektir. Değişiklikler, satıcılarımızın geri bildirimlerine ve ".com.tr" kapsamında yeni hizmetlerin yürürlüğe girmesine dayanmaktadır. Önemli değişiklikler aşağıda özetlenmiştir:

1. Genel Şartlar "Giriş": Ayrı bir takım Program Politikaları tanımlayarak satıcıların sözleşmeye dayalı yükümlülüklerini açıklığa kavuşturuyoruz.

2. Bölüm 3 "Süre ve Fesih": Hesap askıya alma ve feshetme hakkında daha spesifik bilgiler ekliyoruz ve belirli durumlarda bu tür eylemlere itiraz etme hakkı sağlıyoruz.

3. Bölüm 4 "Lisans": Satıcıların fikrî mülkiyetleri özelinde tarafımıza verdikleri sınırlı lisans kapsamını daraltıyoruz.

4. Bölüm 6 "Tazmin Taahhüdü": Tazminat yükümlülüğü her iki taraf için de geçerli olacaktır.

5. Bölüm 15 "Değişiklik": İş Çözümleri Sözleşmesi'nde değişiklik yaparken müşterileri korumak için, gerekli durumlar haricinde, önceden bildirimde bulunacağız.

6. Bölüm S-3.2 "A'dan Z'ye Garanti ve Geri Ödeme": A'dan Z'ye Garanti ile ilgili kararlarımıza sarahaten itiraz etme hakkı sunacağız.

7. "Satış Ortağı API Şartları": Marketplace Web Services (MWS) dâhil olmak üzere, satış ortaklarımıza sunduğumuz API'ler le ilgili şartları düzenledik, satıcılar ve geliştiriciler için geçerli olan farklı şartları belirledik ve söz konusu API'lerin izin verilen kullanım şekillerini açıklığa kavuşturduk.

"Bölüm 8 - Sigorta" ve "Amazon Lojistik Hizmet Koşulları" gibi bazı bölümlerin ve hizmet koşullarının, gelecekte sağlanacak hizmetler için eklendiğini bilmenizi isteriz. Bu hizmetler henüz “com.tr”de bulunmamaktadır.

Ayrıca, bu liste tüm değişiklikleri içermez. Bu nedenle lütfen güncellenmiş sözleşmeyi dikkatlice gözden geçirin. Geçiş işleminden sonra etkili olacak sürüm üzerindeki değişiklikleri gösteren kırmızı çizgili bir sürüm burada İngilizce ve Türkçe olarak mevcuttur. Sorularınız varsa lütfen Satıcı Desteğine ulaşın. 16 Ağustos'tan sonra satış hizmetlerini kullanmaya devam etmeniz, güncellenen sözleşmeyi kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Her zaman olduğu gibi, amacımız sizin ve tüm satıcılarımızın Amazon'da başarılı olmasına ve dünyanın dört bir yanındaki işlerinizi büyütmenize yardımcı olmaktır. Amazon'da satış yaptığınız için teşekkür ederiz.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates