Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

A+ içerik kullanmaya başlama

A+ içerikler marka sahiplerine, markalı ASIN'lerinde tamamlayıcı pazarlama içeriğiyle detay sayfalarını sergilemek için müşterilerle iletişim kurmanın bir yolunu sunar.

A+ İçerik Yöneticisi'ni kullanarak ürün özelliklerinizi farklı şekillerde tanımlayabilirsiniz. Örneğin A+ marka hikayesi özellikleriyle markanızın özelliklerini vurgulayabilir veya gelişmiş ürün açıklaması özellikleriyle kapsamlı ürün özelliği bilgisi sunabilirsiniz.

A+ içeriği kimler kullanabilir?

A+ içerik, marka sahipleri tarafından kullanılabilir. A+ içeriğinize ASIN eklemek için Profesyonel bir satıcı olmanız ve Amazon Brand Registry Süreci üzerinden söz konusu ASIN'in marka sahibi olarak kayıtlı olmanız gerekir. A+ içerik, Launchpad ve Amazon Exclusives gibi belirli yönetilen satış programları için onaylanmış yeni marka sahiplerinin de kullanımına uygundur. Markanızın kaydını yaptıysanız ancak yine de A+ erişiminiz yoksa Brand Registry ile iletişime geçin.

Standart Geliştirilmiş Ürün Açıklaması (Temel A+) ve A+ Marka Hikayesi içerik özelliklerini eklemek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Olası yeni A+ içerik türleri için bir ücret uygulamaya karar verirsek bu durumu A+ İçerik aracında önceden duyurup sizi değişikliklerden haberdar edeceğiz. Mevcut içeriğiniz bu değişimden etkilenmeyecek.

A+ içeriği neden kullanmalıyım?

Ürün detay sayfalarınıza A+ içerik eklerseniz, daha yüksek dönüşüm oranlarına ulaşarak satışları artırabilir, ürün özelliklerini vurgulayarak olumsuz yorumları azaltabilir ve reklamlar, fırsatlar veya kuponlarla birlikte keşfedilebilirliğinizi güçlendirebilirsiniz. A+ içerik, marka sahiplerine müşterilerin en sık sorduğu soruları, ilgili marka ve ürüne ilişkin detayları sunarak cevaplama fırsatı sağlar. Sağladığınız bilgiler, satın alma kararlarının daha hızlı alınmasına yardımcı olabilir ve ürünlerin iade edilme olasılığını azaltabilir.

A+ içerik türleri nelerdir?

A+ içeriğinizde, detay sayfasının farklı bölümlerinde gösterilen şu içerik türleri bulunabilir:

 1. Temel A+ içerik

  Ana ürün detay sayfasındaki görselleri ve madde işaretli listeleri desteklemek için ürün özellikleri ve kullanımları hakkında daha fazla detay sunun. Bu ek detaylar, müşterilerin sorularını proaktif bir şekilde yanıtlayarak satın alma konusunda karar vermelerine yardımcı olur. Temel A+ içerik, detay sayfasının Ürün açıklaması bölümünde görüntülenir ve şunları içerir:

  • İçerik oluşturmaya yönelik çeşitli modül veya düzenlere erişim
  • Özel paragraf başlıkları ve görseller
  • Benzersiz görsel ve metin düzenleri
  • Ürün karşılaştırma tabloları
  • Madde işaretli veya numaralandırılmış özellik listeleri de içeren zengin metin düzenleyici
  • Karşılaştırma tabloları, bir ürün grubundaki veya markanız genelindeki öğeleri karşılaştırmak için en az 2 ürün ya da 2 öznitelik kullanmanızı sağlar

 2. Premium A+ içerik

  Temel A+ içeriğe kıyasla detay sayfasında daha fazla konum ve daha zengin medya içeriği kullanarak, ek pazarlama bilgilerine yönelik sınıfının en iyisi detay sayfası deneyimleriyle etkileşimi artırın. Bu, detay sayfasının Ürün açıklaması bölümünde de görüntülenir ve şunları içerir:

  • Etkileşimli etkin nokta modülleri
  • Birden fazla video modülü
  • Geliştirilmiş karşılaştırma tabloları
  • Detay sayfasında daha büyük görseller
  • Döner vitrinli modüller
  • Soru-cevap modülü

  A+ İçerik: Temel ve Premium Karşılaştırma Kılavuzu

  A+ içerik türü Metin ve görseller Görsel boyutu Karşılaştırma tablosu Detay sayfasında izin verilen modüller Modül seçimi Video ve etkin nokta Gezinti döner vitrini
  Temel A+
  970 x 300
  5 14
  Premium A+
  1464 x 600
  7 19

 3. A+ Marka Hikayesi içeriği

  Müşterilere markanızın tarihçesi, değerleri ve ürün grupları hakkında bilgi verin. Marka Hikayesi, önceden biçimlendirilmiş en fazla 19 kart içeren bir modülü döner vitrin görünümünde sunar ve A+ İçeriğe (Temel veya Premium) ek olarak kullanılabilir. Marka Hikayesi, detay sayfasındaki Markadan bölümünde görüntülenir ve şu özellikleri içerir:

  • Masaüstü ve mobil cihazlarda tam ekran arka plana sahip döner ekran
  • Görsel ve metin kartları
  • Diğer ürünlerin ve Amazon marka mağazanızın bağlantıları

  Amazon Brand Registry'de kayıtlı marka sahibi olarak, sahip olduğunuz tüm ASIN'ler için içerik yayınlayabilirsiniz ve aynı anda, incelenmekte olan 20 adet bekleyen bildiriminiz bulunabilir.

Not:
 1. Ürün videosu yüklemek ve bunları yönetmek istiyorsanız Seller Central'da Ürün videolarınızı yükleme ve yönetme bölümünü kullanabilirsiniz.
 2. A+ içerik özellikleri şu anda Kitaplar, Müzik, Video veya DVD (KMVD) kategorilerinde Seller Central üzerinden satılan ASIN'ler için henüz resmî olarak desteklenmemektedir.
 3. A+ içerik, Amazon Business'ın geliştirilmiş içeriği ile aynı değildir. Amazon Business, detay sayfasına ayrı dosya belgeleri yüklemenizi sağlayan farklı bir araçtır.

A+ içerik yerleştirme

Satıcılar tarafından gönderilen Temel veya Premium A+ içerik ve A+ Marka Hikayesi içeriği, detay sayfasında sırasıyla Ürün açıklaması ve Markadan bölümünde gösterilir. Detay sayfasının "Üreticiden" bölümü, perakende satıcılardan gelen A+ içerik için ayrılır. Çoğu durumda, "Üreticiden" bölümünde görünen ve bir Amazon perakende tedarikçisinin katkıda bulunduğu A+ içerik, "Ürün açıklaması" bölümünde görünen ve satıcı tarafından gönderilen içeriğin yerine gösterilir. Ürünün üreticisi olarak, Amazon perakende tedarikçisinin A+ içeriğine, tek bir ASIN'le ilgili rakip A+ içerik gönderimlerini önlemek için öncelik verilir. ASIN'de, Amazon'daki bir perakende tedarikçisi tarafından eklenen A+ içerik zaten varsa A+ içerik ekleyemez veya mevcut içeriği düzenleyemezsiniz.

ASIN'leriniz için A+ içerik eklediğinizde A+ içeriğiniz mevcut düz metinli ürün açıklamasını gizler. Düz metinli ürün açıklaması alanındaki tüm detayların A+ içeriğinizde de bulunduğundan emin olun. Düz metinli ürün açıklaması görünmüyor olsa da en iyi uygulama, A+ içerikte yaptığınız değişikliklerin hem bu alanda hem de Envanter Yönetimi sayfasında göründüğünden emin olmaktır.

Premium A+ ile ilgili SSS

Premium A+ özelliğinin maliyeti nedir?

Bu promosyon döneminde, markanıza kayıtlı tüm ASIN'ler için Premium A+ özelliklerine ücretsiz olarak erişebileceksiniz. Promosyon döneminde markanızdaki tüm ASIN'ler için Premium A+ içerik yayınlamanızı öneririz. Premium A+ özelliklerine yönelik bir ücret duyurusu yaptığımız takdirde, size ücret karşılığında katılma fırsatı sunacağız. İzniniz olmadan herhangi bir ücret tahsil etmeyeceğiz.

Premium A+ için uygunluk kriterleri nelerdir?

Aşağıda belirtilen uygunluk kriterleri, A+ İçeriği sattığınız ve yayınladığınız ülkeye göre değişebilir. Bir ülkede kriterleri karşılarken başka bir ülkede karşılayamayabilirsiniz. Aşağıdaki kriterleri karşılıyorsanız uygun olabilirsiniz:

 1. Kataloğunuzdaki tüm ASIN'ler için halihazırda A+ Marka Hikayesi yayınladınız. Bunu doğrulamak için A+ İçerik Yöneticisi'ne erişebilir ve proje oluşturma ve yayınlama durumunuzu görmek amacıyla arama yapabilirsiniz. Ayrıca, detay sayfasındaki "Markadan" alanlarının altında yer alan ASIN'lerinizde A+ Marka Hikayelerini görüntüleyebilirsiniz.
 2. Son 12 ay içinde onaylanmış A+ içeriğe sahip en az 15 proje gönderdiniz. Bu kriteri doğrulamak için A+ İçerik Yöneticisi'ne erişebilir ve gönderdiğiniz projelerinizin durumunu ve son değiştirilme tarihini kontrol edebilirsiniz. Buradaki amaç, talimatlarımıza uyulmasını sağlamaktır.

Premium A+ uygunluk kriterlerini karşılamak için ne yapabilirim?

Kriterleri karşılamak için şunları yapmalısınız:

 1. A+ içerik yöneticisindeki tüm ASIN'lerinize A+ marka hikayesini uygulayın.
  1. A+ İçerik Yöneticisi'ne gidin
  2. A+ içerik oluşturmaya başlayın
  3. Marka hikayesi seçin
  4. Modüller ekleyin
  5. ASIN'leri uygulayın
  6. Kontrol Edin ve Gönderin.
 2. İçerik onay oranlarınızı iyileştirmek için yeni A+ içerik oluştururken A+ İçerik talimatlarımızı dikkatlice uygulamanızı öneririz. Bu, zamanla A+ içerik gönderim onayı oranlarınızı artırmanıza ve içeriğin onaylanıp yayınlanması için gereken süreyi azaltmanıza yardımcı olur.

Premium A+ için uygun olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim?

Her ayın başında, marka sahiplerinin Premium A+ için uygunluğunu yeniden değerlendireceğiz. Uygunsanız A+ içerik yöneticisinde bu özelliği sizin için etkinleştireceğiz ve A+ içerik yöneticisinde Premium A+ içerik oluşturma bağlantısıyla birlikte erişiminizini bildiren bir afiş göreceksiniz. Premium A+ özelliğine erişim için bize ulaşmanıza gerek yoktur.

Promosyon döneminin sonunda ne olacak?

Promosyon süresinin sonunda, yeni ASIN'lere Premium A+ modülleri ekleme yetkinizi devre dışı bırakabiliriz. Ancak promosyon döneminde ASIN'ler için yayınlanan Premium A+ içeriklerin tamamı, detay sayfasında ücretsiz olarak kalır. Premium A+ özelliklerine yönelik bir ücret duyurusu yaptığımız takdirde, oluşturmuş olduğunuz içerik için sizden ücret alınmaz. Bu içeriği değiştirmek isterseniz, temel A+ standart modüllerini kullanıp A+ içeriği yayınlayabilirsiniz.

A+ önerileri

Bazen, A+ İçerik Yöneticisi'nin açılış sayfasında sunulan A+ önerileri, sayfa görüntülemelerine göre sıralanır. Bu öneriler, kataloğunuzda bulunan ve şu anda A+ içeriği kullanmayan veya mevcut A+ içeriği geliştirmeye yardımcı olabilecek yüksek trafikli ASIN'leri belirlemeye yardımcı olmayı amaçlar.

Bu önerileri, A+ içerik oluşturmaya başlamak için tıkladıktan sonra içerik türü seçim sayfasından bir önceliklendirme iş akışı olarak da başlatabilirsiniz. Herhangi bir öneriyi tamamladığınızda, kaydettiğinizde veya atladığınızda size, en yüksek etkiye sahip bir sonraki öneri sunulur. Belirli bir öneri hakkında işlem yapmaya hazır değilseniz "Reddet" işlevini kullanarak bu öneriyi 30 gün boyunca gizleyebilirsiniz.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates