Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Fırsat Oluşturma

Uygun ASIN'ler, Fırsatlar Gösterge Paneli'nde otomatik olarak görüntülenir. Bitmeden Yakala Fırsatı oluşturup göndermenin iki yolu vardır.

Fırsatlar Gösterge Paneli'nde Yeni fırsat oluştur seçeneğini seçtikten sonra bir fırsat oluşturup göndermenin dört yolu vardır:

 1. Ürünleri Seçme
 2. Fırsatı Planlama
 3. Fırsatı Yapılandırma
 4. Kontrol Edip Gönderme

Fırsat oluşturmak için yönergeleri izlerken aşağıdakilere dikkat edin:

 • Uygun Ürünleri Seçme: Uygun ürünleri, fırsat başlangıç tarihlerine ve fırsat türlerine göre filtreleyebilirsiniz. Uygun ürünlerinizi ASIN ve SKU ile de arayabilirsiniz.
 • Ürün varyasyonu: Önerilen uygun varyasyonlardan fırsatınıza dahil etmek istediklerinizi seçebilirsiniz. Bununla birlikte, reddedilmeyi önlemek için mümkün olduğunca çok sayıda ürün varyasyonu (örneğin boyut, renk, stil) eklemenizi öneririz. Giyim ve ayakkabı gibi bazı ürünler için varyasyonların en az %65'i fırsata dahil edilmelidir. Ancak bu kriter, konuma ve yılın hangi dönemi olduğuna göre değişebilir.
  • Fırsat gönderildikten sonra, ana ürün liste kaydına fırsat oluşturulurken önerilmemiş yeni varyasyonlar atamaktan kaçının. Böyle yaparsanız fırsatınız gizlenebilir veya iptal edilebilir. Giyim ve ayakkabı gibi bazı ürünler için minimum bir varyasyon yüzdesi gereklilik olarak belirtilir.
 • Fırsat Planı: Fırsatlar 4 ila 12 saat boyunca yayınlanabilir. Bu süre konuma göre değişebilir. 7 Günlük Fırsatlar art arda 7 gün boyunca yayınlanır. Fırsatınızın yayınlanacağı haftayı seçebilirsiniz; ancak tarihi veya saati seçemezsiniz. Onaylanırsa, planlanan fırsat tarihini ve saatini, fırsat yayınlanmadan bir hafta önce Fırsat Gösterge Paneli'nde görebilirsiniz.
 • Fırsatın Fiyatı: Fırsat oluşturulurken önerilen maksimum fırsat fiyatı, ürünü Yeni durumunda satışa sunan bir satıcıya ait en düşük fiyatı dikkate alır. Mevcut fiyatta herhangi bir değişiklik yapılırsa fırsatın fiyatı değişebilir ve fırsat yayın halindeyken fiyatı yükseltemezsiniz.
  Not: Fırsat indirimleri; Kuponlar, Promosyonlar, Satış Fiyatı, İşletme Fiyatı ve Hediye Ürün gibi aynı anda geçerli diğer promosyonlara ait indirimlerle birleştirilir. Örneğin, bir fırsat 100 TL tutarındaki bir ASIN için %20 indirim sunuyorsa ve bu ASIN'in aynı anda geçerli %5'lik bir promosyon indirimi varsa promosyondan gelen %5 indirim ile fırsatın %20 indirimi birleştirilir. Böylece toplamda 25 TL indirim elde edilir.

  Standart Fiyat: 100 TL

  Fırsat İndirimi: %20

  Promosyon İndirimi: %5

  Toplam İndirim: (100 * 0,2) + (100 * 0,05) = 25 TL

 • Fırsat Başlığı: Fırsatın başlığı, fırsatta yer alan ASIN'in ya da fırsatta varyasyonlar varsa ana ürün ASIN'inin ürün adından gelir. Fırsat başlığını değiştirmek istiyorsanız fırsatı oluşturmadan önce ASIN'in veya ana ürün ASIN'inin ürün adını güncellemeniz gerekir.
 • Fırsat Adedi: Fırsatla sunulan adedin planlanan tarihten en az yedi gün önce hazır olduğundan emin olun.
 • Fırsat Görseli: Fırsatın görseli, Amazon detay sayfasındaki görsellerden gelir. Fırsat görselleri tamamen beyaz bir arka plan üzerinde olmalıdır ve ürünün parçası olmayan herhangi bir metin, logo veya filigran içermemelidir. Amazon'un Ürün görseli gerekliliklerini ihlal eden bir fırsat görselinin kullanıldığı fırsatlar iptal edilebilir ve hesabınızın askıya alınmasına neden olabilir. Fırsat oluşturulurken mevcut olan fırsat görselleri yanlışsa veya detay sayfasında bulunan görsellerle eşleşmiyorsa, ASIN'e veya ana ürün ASIN'ine (ürünün varyasyonları varsa) doğru görsellerin yüklendiğini teyit etmeniz gerekir. Ürün detay sayfalarındaki görsellerle ilgili sorunlar için Satış Ortağı Destek Ekibi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Fırsat sıklığı: Müşterilere her gün yeni fırsatlar sunmaya çalışıyoruz. Bu nedenle, 7 günlük bir süre içinde aynı ASIN için birden fazla fırsat yayınlanamazken, sonraki 7 günlük süre içinde aynı ASIN için 7 Günlük Fırsatlar yayınlanamaz. Amazon, bu politikayı ihlal eden fırsatları haber vermeden iptal edebilir.
 • Fırsat Durumu: Bazı fırsatlar hemen onaylanabilir; uygunluk kriterlerine uymayan fırsatlarsa her an gizlenebilir. Fırsatınızın gizlenmesi veya iptal edilmesi riskini azaltmak için fırsatınızın durumunu Fırsatlar Gösterge Paneli'nden takip etmenizi öneririz. Aksi halde, Amazon Lojistik envanterinizin miktarı artabilir. Daha fazla bilgi için bkz. Gizlenen Fırsatları Anlama.
Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates