Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Kredi kartı bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Yeni bir kredi kartı ekleyebilir veya mevcut bir kartı güncelleyebilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizdeki herhangi bir uyuşmazlık, kartın reddedilmesine neden olabilir. Bu da ödemeleri geciktirebilir. Amazon'un satıcı hesabınızı yeni kredi kartı bilgileriyle güncellemesi 48 saat kadar sürebilir.

Satıcı hesabınızdaki kredi kartı bilgilerini güncellemek için aşağıdaki adımları tamamlayın:

 1. Ayarlar bölümüne gidip Hesap Bilgisi seçeneğine tıklayın.
 2. Ödeme Bilgileri bölümünden Ödeme Yapma Yöntemleri seçeneğini seçin.
 3. Değiştirmek istediğiniz kredi kartı için Ödeme Yapma Yöntemini Değiştir seçeneğine tıklayın ve yeni ödeme yapma yöntemi atamak istediğiniz pazaryerini seçin.
 4. Yeni kredi kartı ekle seçeneğini veya Seller Central'da mevcut olan bir kartı seçin. İstenen bilgileri tam olarak kredi kartı hesap özetinizde göründüğü gibi girin.
 5. Bazı durumlarda, Amazon'a geri yönlendirilmeden önce kartınızı bir güvenlik sınamasıyla doğrulamak üzere bankanıza yönlendirilebilirsiniz. Kartınızın doğrulanmasıyla ilgili bir sorun hakkında bilgi almak için bankanızla iletişime geçin veya Kredi kartım neden geçersiz görünüyor? sayfasını ziyaret edin.

Not: Satıcı hesabınız için ödeme yapma yönteminiz olarak seçilmiş bir kartı silemezsiniz, ancak yeni bir kart ekleyebilir veya daha önce girdiğiniz kartların arasından başka bir kart seçebilirsiniz.

Amazon Pazaryerleri İçin İstisna Gönderme

Çoğu zaman, herhangi bir pazaryerinin Ödeme Yapma Yöntemi bölümüne girdiğiniz kredi kartı bilgileri, belirli bir pazaryeri için farklı kredi kartı bilgileri vermediğiniz sürece ("istisna" olarak adlandırılır) Amazon Pazaryeri hesabınızdaki tüm pazaryerlerine otomatik olarak uygulanır.

Farklı bir pazaryerine yönelik istisna kartı eklemek için aşağıdaki adımları tamamlayın:


 1. Ayarlar bölümüne gidip Hesap Bilgisi seçeneğine tıklayın.
 2. Ödeme Bilgileri bölümündenÖdeme Yapma Yöntemi seçeneğini seçin.
 3. Ödeme Yapma Yöntemini Yönetin üzerine tıklayıp Başka bir pazaryeri için yeni istisna ekle seçeneğini seçin ve istenen bilgileri tam olarak kredi kartı hesap özetinizde göründüğü gibi girin.

Birleştirilmiş hesabınızdaki mevcut bir istisna kartını düzenlemek için aşağıdaki adımları tamamlayın:

 1. Ayarlar bölümüne gidip Hesap Bilgisi seçeneğine tıklayın.
 2. Ödeme Bilgileri bölümündenÖdeme Yapma Yöntemi seçeneğini seçin.
 3. Kart bilgilerini güncellemek istediğiniz ilgili pazaryeri istisnasına gidin.
 4. Ödeme Yapma Yöntemini Yönetin üzerine tıklayın ve istenen bilgileri tam olarak kredi kartı hesap özetinizde göründüğü gibi girin.
Not: Lütfen dikkat: Bir pazaryeri istisnası için kredi kartı bilgilerini düzenlemek istiyorsanız, söz konusu istisna ile ilgili olarak yukarıdaki Kredi Kartı Bilgilerinizi Güncelleme bölümünde bulunan adımları izleyin.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates