Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Teslimat sürenizi yönetme

Amazon, teklif liste kaydı ve ödeme sayfalarında alıcılara tahmini teslimat süresini bildirir. Bu, alıcının sipariş vermesi ile siparişin teslim tarihi arasındaki tahmini süredir.

Toplam teslimat süreniz aşağıdaki gibi hesaplanır:

Toplam teslimat süresi = Kargo hazırlık süresi + taşıma süresi (+ tatiller)

Not: Amazon, kargo hazırlık süresi ve taşıma süresini iş günleri olarak hesaplar.
  • Kargo hazırlık süresi Alıcının siparişi vermesi ile sizin siparişi teslimat hizmetine iletmeniz arasında geçen tahmini süredir.
  • Taşıma süresi (Teslimat süresi olarak da bilinir): Siparişi taşıyıcı firmaya teslim etmeniz ile siparişin teslim edilmesi arasında geçen süre.

Ürünleriniz için doğru bir teslimat süresinin yapılandırılması, iyi bir müşteri deneyimi sağlamaya yardımcı olur ve satışları artırabilir.

  • Teslimatı daha hızlı olan ürünlerin müşteriler tarafından satın alınma olasılığı daha yüksektir.
  • Daha erken bir teslim tarihine sahip ürünlerin Amazon'da Öne Çıkan Teklif olma ihtimali daha yüksektir. Daha fazla bilgi için Öne Çıkan Teklif nasıl çalışır? sayfasına gidin.

Teslimat sürenizi değiştirme


  1. Kargo hazırlık süresini değiştirme: Kargo hazırlık süresi alanına bir değer girmezseniz, varsayılan kargo hazırlık süresi ayarı otomatik olarak kullanılır. Mevcut varsayılan kargo hazırlık süresi ayarınızı Kargo ayarları sayfasının Genel kargo ayarları sekmesinde görüntüleyebilirsiniz. Bu gerekliliği karşılayamazsanız, siparişi kargoya hazırlamak için gereken süreyi yansıtacak şekilde kargo hazırlık sürenizi değiştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Kargo hazırlık süresini değiştirme sayfasına gidin.
  2. Taşıma süresini değiştirme: Taşıma sürelerinizi özelleştirmek için Kargo ayarlarında bulacağınız kargo şablonlarınızı düzenleyin. Daha fazla bilgi için Taşıma süresini değiştirme sayfasına gidin.

Taşıma süresi gereklilikleri

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates