Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Kullanıcı izinlerini ayarlama

Seller Central hesabınızı Amazon'da ilk kurduğunuzda, hesap araçlarına ve özelliklerine yalnızca siz erişebilirsiniz. Ancak, işletmenizin yönetiminde yer alan diğer kişilere de erişim sağlamak isteyebilirsiniz. Örneğin, bir ortağın veya çalışanın envanteri ya da kargo onaylarını yönetmesini isteyebilirsiniz. Kullanıcı İzinleri özelliğiyle kullanıcı ekleyebilir ve kullanıcı izinlerini ayarlayabilirsiniz.

Not: Satıcı hesabınıza kullanıcı ekleyebilmenize rağmen, işletme mülkiyeti değişse bile satıcı hesabınızı aktaramazsınız. Bu durumda işletmenin yeni sahibi, kendi adına yeni bir satıcı hesabı oluşturmak zorundadır.

Davet işlemi

Seller Central, kullanıcı hesaplarını yönetmek için bir davetiye modeli kullanır. Öncelikle, hesap yöneticisi veya yönetici olarak, diğer kullanıcılara bir e-posta ya da SMS gönderip onları Seller Central'da bir hesap oluşturmaya davet edersiniz. Ardından, her kullanıcı için izinleri yapılandırmanız gerekir.

Kullanıcıları sisteme davet ettiğinizde ve ardından izinlerini yapılandırdığınızda, uygun kullanıcı hesaplarının doğru sahiplere bağlı olduğundan ve kullanıcılara doğru izinlerin uygulandığından emin olabilirsiniz. Davetiye modeli, kullanıcı hesaplarını Amazon Satıcı Destek Ekibinden yardım almadan eksiksiz yönetmenize de yardımcı olur.

1. Adım: Hesap yöneticisi, (siz) yeni kullanıcıları davet eder

Ek kullanıcılara hesap oluşturmak için şu adımları izleyin:

  1. Ayarlar menüsündeki Kullanıcı İzinleri seçeneğine tıklayın.
  2. Davet göndermek istediğiniz kişinin irtibat bilgisini girin ve Davet gönder seçeneğine tıklayın. Davet etmek istediğiniz diğer kişiler için bu yolu izleyin.

2. Adım: Yeni kullanıcı daveti kabul eder

  1. Kişi, davetiyedeki bağlantıyı takip eder ve kişinin, hesabına giriş yapması veya bir Amazon hesabı oluşturması istenir.
    Not: Güvenlik önlemi olarak, kullanıcı hesabıyla ilişkili e-posta veya telefon numarası, davetiyenin gönderildiği kişiden farklı birine aitse yeni kullanıcı Amazon Seller Central'ı kullanmaya başlamadan önce ek bir onay adımı uygulanır.
  2. Kullanıcının davet edildiğini ve daveti kabul etmesi gerektiğini doğrulayan bir mesajın bulunduğu bir web sayfası açılır.

Kullanıcı daveti kabul ettikten sonra, hesap yöneticisi o kullanıcıya ek izinler atayabilir.

Kullanıcı hesaplarını düzenleme

  1. Ayarlar bölümünden Kullanıcı İzinleri seçeneğine tıklayın.
  2. Değiştirmek istediğiniz hesabın yanındaki İzinleri Yönet seçeneğine tıklayın.
  3. Kullanıcının erişmesine izin vermek istediğiniz her aracın yanındaki düğmeye tıklayın.
Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates