Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

İçerik yayınlanma durumu ve içerik reddi

Tüm A+ içerikleri onaya gönderilmelidir. Onaya gönderilen A+ içeriğin incelenmesi 7 iş günü alabilir, yoğun zamanlarda ise bu süre biraz daha uzayabilir. Şu anda hızlandırılmış talepte bulunmanız mümkün değildir.

Onaylanan içeriğin uygulanan ASIN'lerin detay sayfasında yayınlanması 24 saat sürebilir. A+ durumu "Onaylanmadı" ise belirli bir A+ içerik için Düzenle seçeneğine tıklayarak reddedilme nedenlerine bakın ve gerekli değişiklikleri yapın. Düzenlenen gönderimlerin yeniden gönderilmesi ve tekrar moderasyon sürecinden geçmesi gerekir. Mevcut tüm içerikler ise yeni gönderim onaylanıncaya kadar, uygulanan tüm ASIN'lerin detay sayfasında kalmaya devam eder.

İçeriğiniz, son etkinliğinizden 24 saat sonra (tarih ve saat) ürün detay sayfasında görünmüyorsa ve içerik durumu Onaylandı ise uygulanan ASIN'leri kontrol edin. ASIN'inizde Hata gösteriliyorsa hata mesajını görmek için Detaylar seçeneğine tıklayın. ASIN durumu Yayınlandı olarak gösteriliyorsa teknik bir hata oluşmuş olabilir. A+ projenizi yeniden göndererek yayınlama sürecini yeniden başlattığınızda genellikle bu sorun çözülür.

Ayrıca, içeriği yayınladığınız dile ait detay sayfasını görüntülediğinizden emin olmanız gerekir. A+ içerik, yalnızca yayınlandığı dile ait sayfada gösterilir. Örneğin, içerik İspanyolca olarak yayınlanmışsa yalnızca İspanyolca sayfada gösterilir, İngilizce sayfada gösterilmez. Bu şekilde çözülmezse sorunu bildirmek için Amazon Satış Ortağı Destek ekibine ulaşın.

A+ içerik reddedilirse ne yapabilirim?

Reddedilen A+ içeriklerin reddedilme nedenini görmek için A+ İçerik Yöneticisi'nde içeriği açın. Tüm A+ içerikler, A+ talimatlarına uygun olmalıdır. A+ içeriğiniz reddedildiyse A+ içerik talimatları ve A+ içerik hakkında SSS ve sorun giderme yardım sayfalarını tekrar kontrol edin. İçeriğin neden reddedildiğini görebileceğiniz çeşitli yerler vardır:

  • İçerik durumu: İçeriğin durumu, hesabınıza ait A+ İçerik Yöneticisi'nin açılış sayfasında belirtilir.
  • A+ İçerik Yöneticisi: A+ İçerik Yöneticisi'nde ASIN'i veya proje adını girerek projeyi arayın, projeyi açın ve üst bölümdeki ret nedenini inceleyin.

İçeriğin reddedilmesini önlemeye yardımcı olacak en iyi uygulamalar:

  • Yüksek kaliteli, yüksek çözünürlüklü görseller kullanın.
  • Boşluk miktarını azaltın.
  • Gönderimin boş olmadığından emin olun.
  • Metnin bulanık olmadığından ve okunacak kadar büyük olduğundan emin olun.
  • Talepleri, garantileri ve garanti bilgilerini kaldırın.
  • Fiyatlandırma, promosyon ve iletişim bilgilerini kaldırın.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates