Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Tatil ayarlarını yönetme

Seller Central'daki Tatil Ayarları widget'ı, yaklaşan resmî tatillerin özetini sunar ve faaliyet planınıza ve kapasitenize daha iyi uyacak şekilde özelleştirmenize olanak sağlar.

Seller Central'da belirli resmî tatiller önceden tanımlanmıştır. Kargoya veriliş ve teslim tarihleri hesaplanırken resmî tatiller çalışma günü olarak sayılmaz. Bu nedenle, tahmini kargoya veriliş veya teslim tarihi resmî tatile denk gelirse Tatil Ayarları, söz konusu tarihi bir sonraki çalışma gününe kaydırır. Resmî tatillerde müşteri siparişlerini hazırlayıp göndermeye devam etmek isteyen satıcılar, önceden tanımlanmış resmî tatilleri Seller Central'daki Tatil Ayarları widget'ını kullanarak geçersiz kılabilir ve bunların çalışma günü olarak sayılmasını sağlayabilir.

Seller Central'da resmî tatilleri geçersiz kılma


  1. Seller Central'da Ayarlar > Kargo Ayarları'na gidin.
  2. Tatiller widget'ında Düzenle seçeneğine tıklayın.
  3. Önceden tanımlanmış resmî tatillerin listesini görürsünüz. Geçersiz kılmak ve çalışma günü olarak ayarlamak istediğiniz tatillerin onay kutularına tıklayın.
  4. Kaydet seçeneğine tıklayın.
  5. Kargo Ayarları sayfasına dönün. Geçersiz kıldığınız tatiller Çalışma Günü olarak ayarlandı şeklinde etiketlenir.
Unutmayın: Tatilleri geçersiz kılma işlemi, yalnızca değişiklik Tatil widget'ına kaydedildikten sonra verilen siparişler için geçerli olur. Değişiklik kaydedilmeden önce verilen siparişler, hazırlanmış olsalar da olmasalar da bu değişiklikten etkilenmez.

Resmî tatilleri tekrar geçerli kılma

Resmî tatilleri çalışma günü olarak ayarlayan satıcılar, bunları tekrar resmî tatil haline getirebilir.

  1. Seller Central'da Ayarlar > Kargo Ayarları'na gidin.
  2. Tatiller widget'ında Düzenle seçeneğine tıklayın.
  3. Çalışma günü olarak ayarlanmış tatiller (Çalışma Günü olarak ayarla seçeneğinin altındaki onay kutusu seçilmiştir) dahil olmak üzere tüm resmî tatillerin listesini görebilirsiniz.
  4. Bu günleri tekrar resmî tatil olarak ayarlamak için ilgili onay kutusuna tıklayıp "✓" işaretini kaldırın ve Kaydet'e tıklayın.
  5. Kargo Ayarları'na dönün. Daha önce geçersiz kıldığınız tatillerde görünen Çalışma Günü olarak ayarlandı etiketi artık görünmez.

Unutmayın: Tatilleri geçersiz kılma işlemi gibi, tekrar geçerli kılma işlemi de yalnızca değişiklik kaydedildikten sonra verilen siparişler için geçerli olur. Değişiklikten önce verilen siparişler, hazırlanmış olsalar da olmasalar da bu değişiklikten etkilenmez.

Tatil ayarları diğer kargo ayarlarıyla birlikte nasıl çalışır?

Satıcının çalışma günü olarak ayarladığı tatiller, manuel kargo şablonuyla ilişkilendirilmiş teklifler için sipariş hazırlamaya uygun bir çalışma günü sayılır. Satıcının çalışma günü olarak ayarladığı ve satıcının seçtiği kargo hizmeti için de çalışma günü olan tatiller, otomasyon şablonuyla ilişkilendirilmiş tekliflerin tahmini kargoya veriliş günü hesaplanırken çalışma günü olarak sayılır.

Hafta sonuna denk gelen ancak satıcının "Tatil Ayarları" widget'ı üzerinden çalışma günü olarak ayarladığı tatil günleri, satıcının hafta sonu çalışma ayarlarına bakılmaksızın çalışma günü olarak sayılır.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates