Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Görsel dosyalarınızı adlandırma

Bu sayfadaki adlandırma gereklilikleri, görselleri toplu olarak yüklemede kullanılan araç için geçerlidir. Bkz. Görsel yükleme.

Görsellerinizin dosya adı, görselleri ürününüzün detay sayfasıyla ilişkilendirmek ve Ana veya Ek görsel şeklinde tanımlamak için kullanılır.

Görsel dosyalarınızı adlandırırken dosya adını üç bileşenle oluşturun ve bunları birbirinden noktayla ayırın. Boşluklar, tire işaretleri ve ek karakterler, görselinizin Amazon'a yüklenmesini engeller (ör. NEW-B0001 23456.jpg).

Kabul edilen adlandırma düzeni şu şekildedir: ASIN + tür kodu + dosya uzantısı (ör. B000123456.MAIN.jpg veya B000123456.PT02.jpg)

Tür kodu, 4 karakterden oluşan ve yüklediğiniz görsel türünü belirten bir koddur. Adında tür kodu bulunmayan görseller, ana görsel olarak değerlendirilir. Örneğin B000123456.MAIN.jpg veya B000123456.jpg, ana görsel olarak değerlendirilir.

Ek görseller için, görselin içeriğine göre, 4 karakterden oluşan bir tür kodu seçin. Örneğin B000123456.PT01.jpg görselinde 1. parça, B000123456.BACK.jpg görselinde ise ürünün arka tarafı gösterilir.

Not: Amazon tarafından kabul edilen belirli tür kodlarının bir listesi vardır. En yaygın tür kodları için aşağıdaki tabloya bakın. Doğru adlandırma düzenine uyduğunuz halde yanlış dosya adı hatası alıyorsanız ürününüz Amazon kataloğunda henüz aktif olmayabilir.

Görsel türü Açıklama Tür kodları
Ana görsel Ana görseller için kullanılır. Ara ve göz at alanında gösterilen ana görsel, ürün detay sayfanızdaki ana görseldir. MAIN
Kartela çekimleri SWCH, detay sayfasındaki büyük görselin altında veya sağında yer alan küçük resimde gösterilir. Genellikle ürünün birden fazla versiyonunu bulunduran detay sayfalarında kullanılmak üzere tasarlanmış renkli, örnek bir görseldir. SWCH yoksa küçük resim olarak ANA görsel kullanılır. SWCH
Parça çekimleri Ek açılar, ürünün kullanım şekli, ekran görüntüleri, aksesuarlar veya ürün detayları buna dahildir. PT01, PT02, PT03 vb. (PT99'a kadar)
İç çekimler Genellikle kitapların örnek sayfalarına yöneliktir. IN01, IN02, IN03 vb. (IN99'a kadar)
Açılı çekimler Ürünün ek açılarını veya kenarlarını göstermek için kullanılır. TOPP, BOTT, LEFT, RGHT, FRNT, BACK, SIDE
Çift çekimleri Bir çift ayakkabı veya çift olarak sunulan benzer bir ürünü göstermek için kullanılır. PAIR
İçindekiler çekimleri Besin değerleri ve içerik etiketlerinde kullanılır. FACT
Enerji kılavuzu Enerji kılavuzu görsellerini ifade eder. EEGL
Ödüller Ürünle ilişkili test sonuçları, ödüller ve sertifikalar AW01, AW02 vb. şeklinde yüklenmelidir. Böylece ödülün sayfada özel olarak ayrılmış Ödüller bölümünde gösterilmesi sağlanır. Bu ödüllere ilişkin yasal veya telife dayalı tüm gerekliliklere uyma sorumluluğunun size ait olduğunu unutmayın. AW01, AW02 vb. (AW99'a kadar)
Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates