Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Kabul edilen banka hesapları ve ödeme hizmeti sağlayıcıları

Müşterileri ve satıcıları dolandırıcılık veya kötüye kullanım durumlarına karşı korumaya devam edebilmek amacıyla, kötü niyetli tarafları tespit edip bunların eylemlerini önleme kabiliyetimizi iyileştirmek için, Amazon mağaza satış gelirlerinin planlı ödemesinde kabul ettiğimiz hesap türlerini sınırlamaktayız. Satış gelirlerinizi, ödeme alan bir banka tarafından doğrudan size verilen banka hesabıyla veya Amazon'un Ödeme Hizmeti Sağlayıcısı programına ("Program") katılan bir ödeme hizmeti sağlayıcısı tarafından düzenlenmiş banka hesabıyla alabilirsiniz. Yukarıdaki gereklilikler, hem doğrudan planlı ödeme almayı seçtiğiniz hem Satıcılar İçin Amazon Döviz Kuru Çevirici programı aracılığıyla planlı ödemeler aldığınız durumlarda geçerlidir.

Ödeme Hizmeti Sağlayıcısı programı

Paranızı almak için ödeme hizmeti sağlayıcısı kullanmayı seçerseniz Amazon, yalnızca programa katılan ödeme hizmeti sağlayıcıları tarafından yönetilen banka hesaplarını kabul eder. Program kapsamındaki ödeme hizmeti sağlayıcılarının güncel listesi ve bunlara nasıl kaydolacağınızla ilgili bilgiler için bu sayfaya bakın.

Program katılmayan bir ödeme hizmeti sağlayıcısı kullanıyorsanız sizi bilgilendiririz. Bu durumda, program kapsamındaki bir hizmet sağlayıcıya veya ödeme alan bir banka tarafından doğrudan size verilen banka hesabına geçmeniz gerekir. Planlı ödeme yönteminizi uygun şekilde değiştirinceye kadar diğer planlı ödemeleri bekletebiliriz. Banka hesap bilgilerinizi, Ödeme alma yöntemleri sayfasından değiştirebilirsiniz.

Tarafımıza sunduğunuz ödeme hizmeti sağlayıcısı hesap numarası ile Amazon satış hesabınıza ilişkin bilgiler, banka hesabınızın program kapsamındaki bir ödeme hizmeti sağlayıcısı tarafından düzenlendiğini doğrulamak ve dolandırıcılık ile kötüye kullanıma karşı koruma sağlamak üzere, programa katılan hizmet sağlayıcılarla Amazon tarafından paylaşılır. Program kapsamındaki ödeme hizmeti sağlayıcıları da, kimliğiniz ve ödeme hizmeti sağlayıcısı hesabınız hakkındaki bilgileri Amazon ile paylaşır. Amazon'da Satış hesabınız kötüye kullanım, dolandırıcılık veya yasa dışı faaliyetler nedeniyle devre dışı bırakılır ya da kapatılırsa Amazon, sınırlı işlem bilgileri de dahil olmak üzere ödeme hizmeti sağlayıcısı hesabınız hakkında ek bilgiler alır. Amazon, program kapsamındaki ödeme hizmeti sağlayıcılarının sunduğu bilgileri yalnızca kötüye kullanım, dolandırıcılık veya diğer yasa dışı faaliyetlerde bulunan kişileri tespit etmek ve onlara karşı eylemde bulunmak için kullanır. Amazon'un kişisel bilgilerinizi nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi için Gizlilik Bildirimimize bakın.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates