Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Global kayıt

Global kayıt, tek bir kayıt başvurusuyla dünya çapında birden fazla Amazon mağazasında Amazon satıcı hesapları oluşturmanızı sağlar. Bu, Amazon'un farklı uluslararası mağazalarındaki satış deneyiminizi bütünselleştirerek, işletmenizi daha kolay yönetmenizi ve ölçeklendirmenizi sağlar. Tek oturum açma özelliğini kullanarak, satış yaptığınız tüm mağazalardaki satışları, siparişleri ve alıcı mesajlarını tek bir yerden görebilirsiniz. Ayrıca, normalde belirli ülkelerle sınırlı olan araçlara erişiminiz olur ve Profesyonel satış planınızın aylık ücretine indirim uygulanır. Global kayıt üzerinden Amazon'da satış yapmak için kaydolduğunuzda Türkiye, Kuzey Amerika (ABD, Kanada ve Meksika), Japonya, Singapur, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan mağazalarında birleştirilmiş hesaplarınız olur. Seller Central'da mağazalar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Global kayıt hakkında SSS

Kayıt

Bir mağazada kaydımı tamamlamak için gereken tüm bilgilere sahip değilsem ne yapmalıyım?

Kayıt sırasında, mağazaya özel bilgilere değil, yalnızca işletmeniz hakkında genel bilgilere ihtiyacınız vardır. Kayıt sırasında ilerlemenizi kaydedebilir, tekrar giriş yaptığınızda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Kayıt tamamlandıktan sonra, satış yapmak istediğiniz ülkelere bağlı olarak ek bilgi veya belge sağlamanız gerekebilir. Örneğin ABD'de satış yapmak için, kayıt tamamlandıktan sonra vergi bilgisi sağlamanız gerekir.

Mağazalar

Hangi mağazalara kaydolacağım?

Amazon'da satıcı hesabı açtığınızda; Türkiye, Kuzey Amerika (ABD, Kanada ve Meksika), Japonya, Singapur, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan mağazalarına erişmenizi sağlayacak birleştirilmiş hesapları otomatik olarak oluştururuz. Satıcı hesabı oluşturduktan sonra, ek bilgi gerektirmeyen her mağazada ürün listelemeye başlayabilirsiniz. Birleştirilmiş global hesaplarınızın listesini Global hesaplarınız sayfasında görebilirsiniz.

Tüm mağazalarda satış yapmak zorunda mıyım?

Hayır. Her mağazada (Türkiye, Kuzey Amerika, Japonya, Singapur, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan) bir hesabınız bulunacak olsa da sunduğunuz her ürün için satış yapmak istediğiniz belirli mağazaları seçebilirsiniz. Tüm mağazalarda ürün listeleme zorunluluğunuz yoktur. Ürün listelemek istediğiniz mağazayı kapsayan birleştirilmiş bir hesabınız varsa tüm kayıt sürecinden yeniden geçmeniz gerekmez.

Kuzey Amerika'daki tüm mağazalarda ürün listelemek istemiyorum. Yalnızca ABD'yi (veya Kanada'yı, Meksika'yı) seçebilir miyim?

Bir ürünü Amazon'un Kuzey Amerika mağazalarından birinde satışa sunduğunuzda bu liste kaydı, varsayılan olarak tüm Kuzey Amerika mağazalarında satışa sunulur. Böylece, işletmenizi bu bölgede büyütmeniz kolaylaşır. Liste kaydınızı belirli mağazalardan kaldırmak veya bu işlevi tamamen iptal etmek istiyorsanız Seller Central'daki Hesap ayarları bölümüne giderek ilgili mağazaların seçimini kaldırabilirsiniz.

Amazon'un otomatik olarak birleştirilmiş hesap oluşturmadığı bir mağazada da satış yapmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Bu mağaza için ayrı olarak kaydolmanız gerekir. Ardından, Hesapları birleştirme yardım sayfasında yer alan adımları izleyerek bu ayrı hesabı global kayıt hesabınızla birleştirebilirsiniz.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates