Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Program politikaları değişiklikleri

Aşağıda, Amazon'un program politikalarında yapılacak değişiklikler bulunmaktadır.

Fikrî mülkiyet politikasına dair güncelleme

8 Eylül 2021'den itibaren, fikrî mülkiyet politikasının sayfası, coğrafi işaretleri içerecek şekilde güncellenecektir. Coğrafi işaret hakkı, söz konusu işareti kullanma hakkına sahip olanların, ürünü geçerli standartlara uygun olmayan üçüncü bir tarafça kullanılmasını önlemesine olanak tanır. Avrupa Parlamentosu ve Konseyi'nin 1308/2013 sayılı (AB) ve 17 Aralık 2013 tarihli yönetmeliğindeki, tarım ürünlerinin satıldığı pazarlar için ortak bir organizasyon biçimi tesis eden 103. maddenin 2. paragrafına uygun olmayan teklifleri kaldırabiliriz.

Stoksuz satış politikası ile ilgili güncelleme

10 Ağustos 2021'de, mevcut politikamız hakkında daha fazla bilgi vermek ve ilgili talimatlara uymanıza yardımcı olmak için "Stoksuz satış politikası" sayfamızı güncelleyeceğiz. Yeni sayfada, politika ihlali olarak kabul edilen stoksuz satış örneklerini daha anlaşılır hale getirdik. Stoksuz satış firması kullanılarak gönderilen siparişlere ilişkin gereklilikleri de ekledik.

Güncellemeleri burada bulabilirsiniz.

İletişim Talimatları Güncellemesi

19 Kasım 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, İletişim Talimatlarımız, Alıcı-Satıcı Mesajları ile ilgili ek bilgilerle güncellenecektir. Güncellemeleri burada bulabilirsiniz (bağlantı 11.04.2020 tarihinde güncellenmiştir).

Tedarik Zinciri Standartları güncellemesi

15 Ekim 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, mevcut politikamız hakkında detaylı bilgi vermek ve bu talimatlara uymanıza yardımcı olmak için Tedarik Zinciri Standartları sayfamızı güncelliyoruz. Standartlarımız; ürünlerin güvenli, sağlıklı ve kapsayıcı çalışma ortamlarında üretilmesini gerektiren Amazon tedarikçi davranış kurallarını içerir. Tedarik Zinciri Standartları sayfasında standartların neden önemli olduğu, bunları nasıl uyguladığımız ve ihlallerin olası sonuçları hakkında bilgi bulabilirsiniz. Tedarikçi davranış kurallarımızda bu güncelleme ile bir değişiklik yapmıyoruz. Güncellemeleri burada bulabilirsiniz.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates