Amazon'da sat Oturum aç
Bu madde, şurada yapılacak satışlar için uygulanır: Türkiye

Biyosidal ürünlerin satışı hakkında bilgiler - Biyosidal Ürünler Yönetmeliği (BPR)

Biyosidal Ürünler

Biyosidal Ürünler Yönetmeliği (BPR), biyosidal ürünlerin kullanımına ve AB piyasasına sürülmesine ilişkin Avrupa yönetmeliğidir. BPR Yönetmeliği uyarınca, piyasaya sürülmeden önce biyosidal ürünler için izin alınması gerekir ve birkaç istisna dışında, bu biyosidal ürünlerde bulunan aktif maddeler önceden onaylanmalıdır.

Önemli: BPR Yönetmeliği'ne uymakla yükümlüsünüzdür. Bu materyal sadece bilgilendirme amaçlıdır. Yasal tavsiye niteliği taşımaz. Ürününüzle ilgili yasalar ve yönetmelikler hakkında sorularınız varsa hukuk danışmanınıza başvurmanızı öneririz.

Genel Bilgiler

Biyosidal ürünler, zararlı organizmalara karşı (böcekler veya bakteriler gibi) korunmak için kullanılan ürünlerdir. Zararlı organizmaları yok etme, engelleme, zararsız hale getirme, etkilerini önleme veya sadece fiziksel ya da mekanik eylem dışında herhangi bir yolla kontrol altına alma amacı taşıyan aktif bir madde veya mikroorganizma içerirler.

Örneğin, BPR Yönetmeliği ve Birleşik Krallık mevzuatı uyarınca, Birleşik Krallık piyasasına sürülmeden önce biyosidal ürünler için genellikle izin alınması gerekir ve bu biyosidal ürünlerde bulunan aktif maddeler önceden onaylanmalıdır. İzin kuralında birkaç istisna söz konusudur. İzin sahibinin adını ve adresini, izin verilen kullanım alanlarını, izin numarasını ve biyosidal ürünün kullanımının kısıtlandığı geçerli kullanıcı kategorilerini kapsayan ilişkili etiketleme gereklilikleri vardır. Etikette kullanılan dilin, ürünü satış veya tedarik için sunduğunuz üye devletin resmî dilinde olduğundan da emin olmalısınız. Ürünleriniz biyosidal ürünler ise ilgili Birleşik Krallık resmî kurumlarından tavsiye almanızı şiddetle öneririz (aşağıdaki Ek Bilgiler bölümüne bakın).

Biyosidal ürünler hakkında doğru ve eksiksiz ürün bilgilerini sağlamakla yükümlüsünüzdür. Ürünleriniz biyosidal ürünler ise satışı için uygun şekilde izin alındığını teyit edin. Hem uygun sorumluluk reddini ("Biyosidal ürünleri güvenli bir şekilde kullanın. Kullanmadan önce daima etiketi ve ürün bilgilerini okuyun.") hem de bunu ve biyosidal kayıt numarasını (varsa) açıkça gösteren ürün resimlerini liste kaydınıza eklemeniz gerekir. Yeni bir ürün liste kaydı oluştururken bize en güncel GBF'yi gönderin.

Ek Bilgiler

Biyosidal ürünler ve BPR Yönetmeliği hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki siteleri ziyaret etmenizi şiddetle öneririz.

Aracı kullanmak ve kişiselleştirilmiş yardım almak için oturum açın (masaüstü tarayıcı gerekli). Oturum aç


Yüz Milyonlarca Müşteriye Erişin

Amazon'da Satış Yapmaya Başlayın


© 1999-2022, Amazon.com, Inc. or its affiliates